Jelly Bean
Fillimi Etiketat Jelly Bean

Etiketa: Jelly Bean

Jelly Bean bëhet versioni më i shfrytëzuar në Android

Jelly Bean është bërë versioni më i shfrytëzuar nga të gjitha versionet Android. Versionet Android 4.1 dhe 4.2 që zakonisht referohen si "Jelly Bean,"...

Prezantohet HTC Butterfly, versioni ndërkombëtar

HTC në muajin tetor kishte njoftuar për smartphone-in e tyre J Butterfly me Android, kurse tani ata kanë njoftuar për versionin ndërkombëtar të kësaj pajisje, i...

Foto zyrtare të HTC Deluxe DLX

Kohët e fundit është dëgjuar se HTC Deluxe DLX do te lansohet në Kinë muajin e ardhshëm, me herët  janë shfaqur disa foto te pajisjes,...

Google Nexus 10 me specifika të plota

Ditën e djeshme bashkë me LG Nexus 4, kompania Google ka lansuar edhe tabletin e tyre të ri Nexus 10, dhe tanimë kemi specifikat e plota...

Shfaqen fotografi: Google Nexus 10 më Android 4.2

Janë shfaqur më shumë detaje në lidhje me tabletën Google Nexus 10. Pajisja Nexus 10 pritet të shpallet të Hënën në një ngjarje që është...

HTC One X/S më Jelly Bean në fund të Tetorit

Pronarët e HTC One do të kenë një suprizë të këndshme këtë muaj. Android 4.1 bashkë me HTC Sense 4+ do të vijnë në ONE...

Zyrtarizohet HTC One X +

Janë bërë disa muaj që kur HTC patë lansuar versionin X një nga smartphone-t e tyre më të mirë, kurse tani me HTC One...

Samsung zbulon të gjitha pajisjet që zyrtarisht do të përkrahin Android...

Realizimi i premtimit të Android-it për një sistem operativ të përsosur asnjë herë nuk ka qenë më afër.  Android 4.1 Jelly Bean tani më...

iOS 6, tashmë në 15% të pajisjeve

Përdoruesit e pajisjeve të bazuara në iOS kanë pranuar jashtëzakonisht shpejtë përditësimin (update) e fundit të sistemit operativ mobil të Apple. Sipas të dhënave nga...

Adobe Flash në Nexus 7 dhe Jelly Bean

Përditësimi (update) i fundit nga Google për Android - Jelly Bean, ofron shumë gjëra të reja, mirëpo, njëra prej ndryshimeve kryesore është mos-përkrahja e...