Kina
Fillimi Etiketat Kina

Etiketa: Kina

Kina ndalon përdorimin e Windows 8 në kompjuter të qeverisë

Kur vjen puna për të mbrojtur privatësinë dhe popujt e tyre në ndikim nga bota e jashtme, Kina është shumë e rreptë. Na ka...

Raport: Hakerët kinezë kanë vjedhur dokumentet e Obames dhe McCain

Në mbrëmjen e takimit të nivelit të lartë të presidentit amerikan Obama me homologun e tij kinez Xi Jinpig, zyrtarët e inteligjencës amerikane kanë...

Më shumë se 75 milion smartphone janë shitur në Kinë

Duke u bazuar në statistika të përpiluara nga DigiTimes, në tremujorin e parë të viti 2013, në Kinë janë shitur mbi 90 milion celularë....

Kina pritet të mposht SHBA-në me pajisje Android dhe iOS

Në fillim të këtij viti kur Tim Cook vizitoj Kinën, ai u citua të ketë thënë se ky vend mund të bëhet potencialisht tregu...