Kompani
Fillimi Etiketat Kompani

Etiketa: Kompani

Apple me 1000 vende të reja të punës në Irlandë

Apple e cila qendrën e saj për Evropë e ka në Irlandë, ka njoftuar se do të shpall edhe 1000 vende të reja pune. Lajmi është...

Samsung shqyrton mbylljen e biznesit të kamerave

Samsung është një kompani që prodhon të gjitha llojet e pajisje elektronike. Nga teknika e bardhë si lavatriçe apo frigoriferë, në smartphone dhe tablet, kurse në...

Western Digital blen kompaninë SanDisk për 19 miliard $

Gjiganti për prodhimin e hard-disqeve Western Digital ka njoftuar se ka rënë dakord në blerjen e kompanisë SanDisk, për rreth 19 miliard $. Kjo marrëveshje...

Google blen abcdefghijklmnopqrstuvwxyz.com

Disa muaj më parë, Alphabet ishte formuar si kompania amë e Google-it dhe shumë sub-kompanive tjera të saj. Domani-i abc.xyz ishte krijuar si bazë...

Gjirafa.com fiton çmimin ICT Inovacioni i Vitit

Albanian ICT Awards, në mbrëmjen gala që u mbajt të Premten më 15 Maj në Tiranë, ka zgjedhur Gjirafa.com në vendin e parë si...

Apple blen kompaninë e GPS-it, Coherent Navigation

Apple Maps ishte lansuar për qëllime të mira, por për fat të keq dhe për shkak se Apple patë nxituar në lansimin e aplikacionit,...

Mi Store hapet për Amerikë dhe Evropë me pajisje të limituara

Në fillim të këtij viti, kompania Xiaomi kishte njoftuar për planet e saj në lidhje me shitjen e disa produkteve të saja në Amerikë...

Verizon blen AOL-in për 4.4 miliard dollarë

Verizon ka njoftuar se ka arritur marrëveshje për blerjen e kompanisë AOL për 4.4 miliard $. Transaksioni, pritet të përfundojë këtë verë. Krye-shefi i Verizon-it,...

Në shitje shërbimi i hartave “Nokia HERE”

Pas raportimit se Nokia është në bisedime për blerjen e Alcatel-Lucent në një marrëveshje prej të 16 miliardë dollarësh, kompania ka njoftuar gjithashtu se po konsideron...

Nokia në bisedime për të blerë Alcatel-Lucent

Është konfirmuar se Nokia është në bisedime në blerjen e kompanisë franko-amerikane Alcatel Lucent. Propozimi është në bast nga dy kompanitë për të arritur kështu kulmin...

Xiaomi lanson disa produkte të reja

Kompania Xiaomi ka festuar ditëlindjen e saj të pestë këtë javë, duke lansuar jo vetëm një por disa produkte të reja. Smartphone i ri i...

Apple blen kompaninë për databaza “FoundationDB”

Sipas raporteve të publikuara nga TechCrunch dhe The Wall Street Journal, Apple ka blerë startup kompaninë për databaza të quajtur FoundationDB. Apple ka konfirmuar...