Tablet
Fillimi Etiketat Tablet

Etiketa: Tablet

Ekskluzive: HTC shumë shpejt me një tablet tjetër ne treg

Ka më shumë se një vit qe HTC nuk ka marr asnjë hap për sa i përket fushës se tablet-ve. HTC ka konfirmuar se është duke punuar në...

Windows RT tablet nga Samsung në Tetor

Loja Windows 8 po bëhet gjithnjë e më interesante. Tashmë edhe një lojtar i madh pritet të lansoj tablet të bazuar në Windows RT...

Amazon vjen me tre lloje të reja të “Kindle Fire”

Duke u bazuar në të dhënat e NPD DisplaySearch, shumë tabletë të Kindle  tani më janë duke u prodhuar. Siç po duket Kinde Fire 2...

Vlerësim: Asus Transformer Tab TF101

Asus, poashtu sikur Acer, në vitin 2011 doli në treg me tabletin Asus Transformer Tab TF101. Ky tablet përfaqëson gjeneratën e parë të tabletave...

Tableti Google Nexus 7

Dhe, çfarë mësuam nga prezantimi i parë i Konferences së Google-it për Inovacione dhe Zhvillim që përfundoi para pak minutave? Shumë gjëra u bënë publike,...

Tableti Microsoft “Surface” (foto, video)

Gjatë javës së fundit kemi dëgjuar shumë që Microsoft po bëhet gati për të nxjerr ne treg tabletin e tyre, dhe ja tani zyrtarishtë ka...

Vlerësim: Acer Iconia Tab A500

Iconia Tab A500 përfaqëson gjeneratën e parë të multi-touch tabletëve Android nga Acer. PËRPARËSITË Ekrani LED me rezolucion 1280x800 Procesor dual-core NVidia Tegra 2 720p video playback USB port 1 GB...

Tableti BlackBerry PlayBook

Në momentin kur ishte shpallur lajmi se PlayBook BlackBerry do të dilte së shpejti në treg ky tabletë u bë i shumëpritur sidomos për...