Lenovo
Fillimi Etiketat Lenovo

Etiketa: Lenovo

Prezantohet Lenovo Vibe K4 Note

Lenovo prezantoi pajisjen e re Vibe K4 Note i dedikuar për tregun indian. Pajisja pritet të ketë çmimin rreth 180$ dhe do të jenë...

Lenovo prezanton Yoga 900 dhe Yoga Home 900 me Windows 10

Në një ngjarje të organizuar dje në San Francisko, kompania Lenovo ka njoftuar për dy kompjuter/laptop të ri me Windows 10. Yoga 900 është laptopi më i avancuar...

Lenovo dhe Xiaomi në procesë smartphone-t me Windows Phone

Microsoft ka njoftuar për dy partnerë të ri të Windows Phone-it, Lenovo dhe Xiaomi janë dy kompanitë që gjatë këtij viti pritet të lansojnë...

Lenovo prezanton tabletin Lenovo Miix 300 në MWC 2015

Në ngjarjen MWC 2015, e cila aktualisht është duke u mbajtur në Barcelonë, Lenovo ka prezantuar tabletin e ri Lenovo Miix 300 me platformën...

Lenovo prezanton Smartphone-in Android A6000 në CES

Në ngjarjen CES 2015, Lenovo ka prezantuar një model të ri të smartphone-it i koduar me emrin Lenovo A6000. Lenovo A6000 karakterizohet me një ekran...

Lenovo lanson dy smartphone Vibe X2 Pro dhe P90

Lenovo gjithashtu ka njoftuar për dy smartphone të ri që tanimë ka futur në portofolin e tyre, Vibe X2 Pro dhe P90. Lenovo Vibe X2...

Lenovo njofton për markën e re të smartphone-ve “Fancy Maker”

Më herët gjatë këtij viti, Lenovo kishte njoftuar për planet e saj se do të shfaq një markë të re të smartphone-ve me fokus shitjen...

Lenovo lanson Smartphone-in K3 Music Lemon

Lenovo sot ka lanusar një smartphone të ri në Kinë i quajtur Lenovo K3 Music Lemon. K3 Music Lemon nga Lenovo vjen me ekranin e...

Një kompani kineze pohon se Apple u ka vjedhur dizajnin për...

Zakonisht kur bëhet fjalë për akuza kundrejt kopjimit, Apple është ajo që zakonisht kopjohet nga kompani tjera sa i përket dizajnëve të smartphone-ve, tablet-ve apo edhe kompjuterëve....

Zyrtare: Lansohet Lenovo S90 Sisely

Muajin e kaluar kanë rrjedhur disa foto të smartphone-it të ri S90 Sisely nga Lenovo i cili dukej mjaft i ngjashëm me iPhone 6,...

Lansohet Tablet 2, 13 inç nga Lenovo

Një muaj më parë Lenovo kishte njoftuar për pesë tablet të ri nga seria Yoga, kurse tani po e njëjta ka shtuar edhe një model...

Finalizohet blerja, Motorola tani pjesë e Lenovo-s

Motorola Mobility tashmë zyrtarisht është pjesë e familjes Lenovo, pas blerjes 2.91 miliardë $ e cila ishte publikuar në muajin Shkurt, e që tani është finalizuar. Brendi Motorola nuk...