Lenovo
Fillimi Etiketat Lenovo

Etiketa: Lenovo

Shfaqen imazhe të Lenovo Sisley

Disa nga foto të një smartphone të ri nga Lenovo janë shfaqur edhe me sa duket pajisja do të quhet Lenovo Sisley, i cili...

Lenovo lanson tabletin Miix 3

Një tablet i ri me platformën Windows 8 është prezantuar nga Lenovo i koduar me emrin Lenovo Miix 3, i cili fillimisht do të...

Lansohet Smartphone-i Lenovo Vibe Z2 64-bit

Vibe Z2 është i pari smartphone 64-bit i prodhuar nga Lenovo, që do të thotë se do të jetë në gjendje të përfiton nga...

Zyrtare: Prezantohet Lenovo Vibe Z2 Pro

Lenovo ka prezantuar smartphone-in Lenovo Vibe Z2 Pro për të cilin ishte shumë përfolur se do të jetë një pajisje me harduer të lartë...

Lenovo prezanton pajisjen prototip pa emër, të ngjashëm me Google Glass

Muajin e kaluar Lenovo kishte arritur të patentoj/regjistroj me sukses pajisjen Gadget për kokë dhe me ekran, e projektuar për të konkurruar direkt me pajisjen...

Rrjedhin pamjet e para të smartphone-it nga Lenovo Golden Warrior S8

Detajet si dhe disa foto janë paraqitur nga smartphone-i i ri nga Lenovo  Golden Warrior S8 i cili paraprakisht do të lansohet vetëm në...

Videoja e projektit Ara na kujton pse do të dëshironim një...

Google i shiti Lenovos pjesën më të madhe të kompanisë Motorola për 2.9 miliardë dollarë, por mbajti një pjesë të vogël të kompanisë. Ekipi...

Bashkohen Ashton Kutcher dhe Lenovo për serinë e re të smartphone-ve

Vitin e kaluar kur Lenovo kishte paraqitur në prezantim aktorin Ashton Kutcher si një "inxhinier të teknologjisë" për ndihmë në hartimin e tabletit të tyre...

Vlerësim: Motorola Moto G

Është e vërtet që Moto G është një telefon i prodhuar ekskluzivisht nga Motorola, por është e qartë që kompania e cila e zotëronte...

Me blerjen e Motorola-s, Lenovo shpreson t’i kaloj Apple dhe Samsung

Javën që shkoj Google njoftoi se ka shitur kompaninë Motorola Mobility tek prodhuesit e kompjuterëve Lenovo për $ 2.91 miliardë $, e cila përfshinë...

Lenovo blen Motorola nga Google për 2.91 miliardë $

Google ka njoftuar zyrtarisht se kompania Lenovo e ka blerë Motorola Mobility me çmim prej 2.91 miliardë $. Marrëveshja përfshinë shumën 1.41 miliardë $ që...

Lenovo në proces të blerjes së biznesit “IBM Server x86”

Lenovo ka njoftuar se është në proces të blerjes së biznesit IBM Server x86, në një marrëveshje e cila mban vlerën 2.3 miliardë $....