LG
Fillimi Etiketat LG

Etiketa: LG

LG G3 ketë javë do të marrë versionin Android 5.0 Lollipop

Javën e kaluar kemi shfaqur pamjet e Lollipop në pajisjen LG G3, kurse tani kompania LG ka konfirmuar se smartphone-i i tyre G3 këtë javë...

Dalin pamjet e versionit të LG të Android 5.0 Lollipop

Ne tashmë kemi parë fotot e versionit të Samsung të sistemit Android 5.0 Lollipop dhe tani rradhën e ka LG. Pasi LG konfirmoi në...

Google dhe LG nënshkruajnë marrëveshje për patenta të përbashkëta

Patentat për shpikjet elektronike kanë shkaktuar mjaft probleme në industrinë celulare. Google dhe LG Electronics kanë zgjedhur të parandalojnë problemet e mundshme për një...

LG G Watch R lansohet globalisht më 14 Tetor

Kompania LG është duke u përgatitur për të lanusar orën e mençur javën e ardhshme, saktësisht të martën më 14 Tetor në Korenë e...

Video shpaketim: LG G3

Nëse jeni kureshtar të dini se çfarë gjendet brenda kutisë së një prej top 5 smartphone-ave të këtij viti, pra LG G3, lexoni dhe shikoni videon...

Edhe LG është duke punuar në platformën e saj për smartwatch

Kur është puna të orët e mençura (smartwatch), Google ka platformën e tyre Android Wear që është një version i ri i Android-it i zhvilluar...

LG shpalos reklamën (Billboard) me të madhe në botë

LG në Arabinë Saudite ka shpalosur reklamën (billboard) më të madhe në botë, duke e përgatitur rrugën e saj për libër të Ginisit dhe duke...

Raportohet se Nexus 6 do të prodhohet nga Motorola

Krahas smartphone-it të tyre të ri Moto X+1, Motorola thuhet se është duke punuar edhe në një pajisje të re Nexus, e koduar Shamu,...

LG G3 Prime lansohet me 25 Korrik

Sipas raportit të fundit, kompania LG pritet të lansoj modelin LG G3 Prime në Korenë e Jugut këtë të premte, pra me 25 korrik. LG...

Zyrtarizohet LG G3 Beat (Mini)

LG G3 Mini dje është certifikuar në agjencinë kineze të telekomunikacionit ndërsa tani është zyrtarizuar nga kompania gjigante LG me emrin LG G3 Beat...

Certifikohet LG G3 Mini në Kinë

LG G3 Mini është certifikuar në agjencinë kineze të telekomunikacionit dhe tani më janë konfirmuar edhe specifikacionet përfundimtare të tij. LG G3 Mini do të...

LG G Watch lansohet në mbarë botën

LG ka njoftuar se LG G Watch tani është në dispozicion në një gamë të gjerë të vendeve, të cilat përfshijnë SHBA-të, Evropën dhe...