Linux
Fillimi Etiketat Linux

Etiketa: Linux

Tableti Ekoore Python S3 operon me Android, Windows 8 dhe Linux

Nëse ndonjëherë keni kërkuar një pajisje që operon më sisteme të shumta operative, atëherë tableti i ri hibrid Ekoore Python S3 i prodhuar nga...

Microsoft prap nën akuza nga Evropa

Një seri ngjarjesh interesante po ndodhin me kompaninë Microsoft, e cila tani po akuzohet së u ka ndaluar përdoruesve instalimin e sistemeve Linux apo...

Versioni i ri Firefox 19 në dispozicion një ditë para lansimit

Nëse nuk ju pritet për të marrë versionin e ri të shfletuesit Firefox 19 deri nga lansimi i tij që bëhet nesër, mund ta...

Shfaqet Linux Mint 14 “Nadia” me karakteristika të reja

Zhvilluesit e Linux Mint ketë javë kanë njoftuar për lançimin e fundit të sistemit të tyre operativ Linux, që quhet Linux Mint 14 "Nadia". Versioni i ri...

Dhuroni jetë të re, kompjuterit të vjetër

Imagjinoni në vijim një skenar realist: keni një kompjuter të vjetër që ju ka shërbyer me besnikëri për vite me rradhë, por me kohë...

Chip-i i ri i Intel-it nuk do të mbështesë Linux-in

Intel tani zyrtarisht nuk do të mbështesë Linux-in në chip-in e tij të ardhshëm për laptopë dhe tableta. Kjo lë Windows 8 si Sistemin...

Linux Mint 13 “Maya” Xfce

Qe një kohë relativisht të gjatë nuk është punuar ne ndonjë version te ri nga Linux-i, por lansimi përfundimtar i Linux Mint 13 Maya...

Android 4.0.x ICS, 100% më i shpejtë me Linaro

Disa programer të Linux-it vendosën të hyjnë më thellë në përmirësimin e kodit të Androidit 4.0.x ICS dhe shfaqën një version të ri të ashtuquajtur...

Cili OS Linux është më i mirë për File Server?

Nga gjithë këto sisteme të Linux-it për të bërë një zgjedhje, një sondazh i përdoruesve të Linux-it na ofron një ide të mirë se...