Lumia
Fillimi Etiketat Lumia

Etiketa: Lumia

Microsoft shton opsionin slow-motion për disa smartphone Lumia

Microsoft ka përditësuar aplikacionin e tyre të kamerës për Windows 10 duke shtuar kështu mundësinë për incizimin e videove të ngadalshme (slow-motion), në disa smartphone Lumia të caktuar....

Microsoft konfirmon pjesëmarrjen në ngjarjen MWC 2015

Çdo vit pas ngjarjes International Consumer Electronics, vëmendja kthehet drejt ngjarjes së radhës Mobile World Congress. Në këtë panair tregtar shumë kompani prezantojnë prodhimet e tyre të reja,...

Microsoft lanson modelet Lumia 930 dhe Lumia 830 nga ari

Microsoft sapo ka njoftuar për lansimin e dy versioneve të veçanta nga ari të modeleve të saja ekzistuese, Lumia 930 dhe Lumia 830. Këto versione...

E konfirmuar: Windows 10 do të vijë në të gjitha pajisjet...

Microsoft Lumia në llogarinë e tyre të Twitter-it ka konfirmuar se të gjitha pajisjet e tanishme me Windows Phone 8, duke përfshirë edhe Nokia...

Rrjedhin pamjet e smartphone-it të ardhshëm me logo Microsoft Lumia

Javën e kaluar Microsoft ka konfirmuar për markën Nokia të cilën do ta heq nga pajisjet e ardhshme të reja, kurse tani kanë rrjedhur pamjet...

Emri Microsoft Lumia do të zëvendësojë markën Nokia

Microsoft ka vendosur zyrtarisht të heq markën Nokia, duke e ndryshuar atë me emrin Microsoft Lumia. Ky veprim është pritur që një kohë, që...

Microsoft së shpejti prezanton modelin Nokia Lumia 830

Lumia 830 si duket do të jetë pajisja e ardhshme nga Nokia e cila tani më është në pronësi nga Microsoft-i. Pajisja është parë...

Microsoft kompleton përditësimin e Windows Phone 8.1 për modelet e reja...

Microsoft ka arritur një moment historik me sistemin e operativ mobil të Windows Phone 8.1. Në një cicërimë postuar të mërkurën nga Joe Belfiore,...

Shfaqen imazhe për phablet-in Nokia Lumia 1520

Në imazhin e më poshtëm supozohet të jetë modeli i ardhshëm i Nokia-s phablet-i 6 inç. Në ketë foto të publikuar nga wpcentral shihet smartphone-i...