Mozilla
Fillimi Etiketat Mozilla

Etiketa: Mozilla

Matchstick është përgjigjja e Mozilla-së për Google Chromecast

Google posedon mini pajisjen e tyre për streaming Google Chromecast, kurse tani Mozilla është ajo po bëhet gati që të lansoj një pajisje të tillë të...

Fansat e Mozilla-s takohen në Tiranë me 8-9 Shkurt

Mozilla Weekend, është një ngjarje që do të organizohet me datat 8-9 Shkurt 2014 për herë të parë në Tiranë, Shqipëri. Kjo ngjarje do...

Tableti me Firefox OS shfaqet në Computex 2013

Një tablet me sistem operativ Firefox është paraqitur në ngjarjen Computex 2013. Ky tablet është prezantuar në fillim të kësaj në një konferencë për...

Foxconn dhe Mozilla bashkohen për pajisje me platformën Firefox

Industria Hon Hai Precision e njohur edhe si Foxconn, është bashkuar me kompaninë Mozilla për të krijuar një pajisje që do të ketë platformën...

Firefox OS nga Qershori do të debutojë në pesë vende

Mozilla ka njoftuar se sistemi i tyre operativ Firefox OS do të filloj nga muaji Qershor fillimisht në pesë vende. Lajmi është dhënë nga...

Mozilla ka publikuar versionin e ri Firefox 20

Mozilla ka publikuar versionin e ri të serisë së shfletuesit ueb Firefox 20. Përveç përmirësimeve të privatësisë tek versioni Desktop, ata gjithashtu kanë futur një...

Mozilla bashkohet me Samsung për shfletuesin Ueb

Samsung kanë njoftuar se janë duke punuar së bashku për të ndërtuar një motor për shfletuesit ueb të ri në pajisjet e lëvizshme të bazuara...

Nuk ka aplikacion të Firefox-it për platformën iOS

Mozilla ka deklaruar se nuk është duke zhvilluar ndonjë version të shfletuesit të saj Firefox për platformën iOS dhe nuk ka ndërmend ta bëjë...

Versioni i ri Firefox 19 në dispozicion një ditë para lansimit

Nëse nuk ju pritet për të marrë versionin e ri të shfletuesit Firefox 19 deri nga lansimi i tij që bëhet nesër, mund ta...

Mozilla nxjerr smartphone-in e parë me Firefox

Mozilla ka nxjerr smartphone-in e parë Firefox ketë javë të cilin e ka krijuar për zhvilluesit, për të inspektuar sistemin operative të ri Firefox. Smartphone-at e ri...

Firefox 17 për Windows, Mac, dhe Linux

Edhe pse lansimi zyrtar i versionit Firefox 17 nuk bëhet deri nesër, versioni i fundit i shfletuesit Mozilla nga tani është në dispozicion dhe...

Firefox mbushë 8 vjet

Sot më 9 nëntor 2004, bëhën 8 vjet kur Fondacioni Mozilla ka lansuar versionin e parë të shfletuesit (browser) Firefox. Shfletuesi i Mozilla-s në atë...