MWC 2014
Fillimi Etiketat MWC 2014

Etiketa: MWC 2014

SanDisk lanson kartelën microSD më kapacitet 128GB

SanDisk ketë vit me plotë krenari u është bashkuar turmave të prodhuesve të smartphone-ve dhe tabletve në Kongresin Botëror për pajisje Mobile që po mbahet...

BlackBerry prezanton dy smartphone të ri në MWC, modelet Z3 dhe...

Pas disa modeleve të reja Android që janë prezantuar nga kompani tjera, edhe BlackBerry sot ka dal në skenën e Kongresit Botëror të pajisjeve...

Microsoft me nëntë partnerë të rinj, si dhe shumë risi për...

Gjatë Kongresin Botëror për pajisje Mobile që po mbahet në Barcelonë kompania Microsoft ka njoftuar se ka krijuar partneritet me 9 kompani të reja,...

Prezantohen HTC Desire 816 dhe Desire 610

Për ditën e djeshme, nga ne nuk është pritur që HTC do të bëj ndonjë prezantim gjatë MWC 2014 në Barcelonë, për arsye se...

WhatsApp në plan thirrjet me zë

Aplikacioni WhatsApp më i popullarizuar për momentin për tekst mesazhe, ka në plan që gjatë këtij viti të ofroj thirrje me zë pa pagesë. Jan Koum, bashkëthemelues dhe kryeshef...

Intel njofton për procesorë të ri 64-Bit për pajisjet Android

Intel gjatë një prezantimi në MWC 2014 në Barcelonë ka njoftuar për dy procesorë të ri 64-bit të dizajnuar për smarthphone dhe tablet Android. Procesorët...

Nokia lanson tre smartphonet e parë Android

Pas shumë spekulimeve për detaje në lidhje me smartphone-in e parë Android nga Nokia, kompania në ngjarjen MWC 2014 më në fund ka prezantuar...

Karakteristikat zyrtare të Samsung Galaxy S5

Galaxy S5, njëri nga smartphone-et Android i shumë pritur është prezantuar tani zyrtarisht në MWC 2014. Karakteristika harduerike të këtij smartphone-i janë shumë të...

Publikohet Sony Xperia Z2

Sony shfaqë njërin ndër produktet më të mira në MWC2014 deri më tani. Smartphone i shumë pritur Sony Xperia Z2 është i gatshëm të bëhet...

Drejtpërdrejt: Samsung MWC 2014 “Unpacked 5”

Smartphone-i i shumëpritur, Samsung Galaxy S5, është caktuar të prezantohet në ngjarjen MWC 2014 sot me 24 Shkurt në Barcelonë. Fansat e kësaj pajisje nga...

Pritjet nga Mobile World Congress (MWC) 2014

Kongresi botëror për teknologji mobile MWC,  është ngjarja më e madhe e 2014 për veglat mobile. Kjo ngjarje do të mbahet nga 24-27 Shkurt...

Nokia i parë me platformën Android rreth 80€

Smartphone-i Nokia, modeli i parë me platformën Android është shfaqur pa dashje në një faqe të internetit nga një shitës vietnamez me pakicë me...