NASA
Fillimi Etiketat NASA

Etiketa: NASA

NASA prezanton planin e detajuar për dërgimin e njerëzve në Mars

NASA javën që shkoj ka publikuar planin e detajuar që shpjegon se si ka ndërmend të dërgoj njerëzit në planetin Mars. Ky plan i tyre nuk është...

Automjetet fluturuese vijnë së shpejti?

John McGinnis ka shpenzuar më shumë se dy dekada duke mësuar për inxhinieri aeronautike dhe tani mendon se ka një përgjigje për dilemën e...

Google Earth: Pamje Satelitore të Botës nëpërmes viteve 1984-2012

Google sot ka publikuar disa imazhe të mahnitshme në TimeLapse nëpërmes viteve 1984-2012. Imazhet satelitore janë mbledhur gjatë 40 vjetëve në bashkëpunim me NASA...