Nintendo
Fillimi Etiketat Nintendo

Etiketa: Nintendo

Super Mario Run – Android

Më në fund Super Mario është në Play Store, një lojë e thjesht dhe argëtuese që luhet me prekje të ekranit, por jo sikurse loja...

Nintendo njofton për konsolën e re NES që posedon 30 lojëra...

Kompania Nintendo ka njoftuar sot për Nintendo Entertainment System: NES Classic Edition, mini konsolën e re Plug-and-Play, e cila është shumë me e vogël...

Emri i konsoles së re është Nintendo NX

Nintendo më herët ka njoftuar se do të zhvilloj lojëra për smartphone, kurse tani në një konferencë të mbajtur nga kjo kompani janë zbuluar disa detaje në lidhje...

Shiten 2 milionë kopje të lojës Mario Kart 8

Siç po shihet, shumë dashamirë të lojërave kanë qenë duke pritur lojën Mario Kart 8, për shkak se sipas shifrave të fundit të publikuara nga Nintendo...

Çfarë pritet nga ngjarja E3 2014?

Electronic Entertainment Expo (E3) fillon nesër, dhe nga kompanitë më të mëdha të video lojërave pritet të shfaqin të rejat e tyre për gjatë...

Super Mario Bros 2 versioni i ri nga Nintendo

Nintendo ka lëshuar një pjesë te shkurtër(Trailer) të versionit te ri Super Mario Bros 2, i cili do të dalë ne treg nga 19...