Nokia
Fillimi Etiketat Nokia

Etiketa: Nokia

Microsoft prezanton Nokia 130 me dy SIM kartela

Microsoft njoftoi se në fund të këtij tremujori do të lanson në treg modelin e ri Nokia 130 në dy versione me një dhe...

Zyrtarizohet Nokia Lumia 530

Microsoft njoftoi për modelin e ri të smartphone-it të tyre Nokia Lumia 530 i cili do të jetë në dispozicion në dy versionet, me...

Nokia së shpejti edhe me një smartphone me dy SIM kartela

Nokia është duke u përgatitur për lansimin edhe një smartphone-i me dy SIM kartela me platformën e saj Windows Phone. Modeli i ri me...

Fillon shitja e Nokia Lumia 930 këtë javë

Nokia ka njoftuar se modeli i ri Nokia Lumia 930 do të lansohet këtë javë në një numër vendesh duke përfshi Evropën, Lindjen e...

Lansohet Nokia X2 me Android, kushton vetëm 99 €

Microsoft ka lansuar sot modelin e ri të smartphone-it Nokia X2, duke e shfaqur si një model të përmirësuar të Nokia X i cili ishte lansuar...

Nokia X2 Android Smartphone lansohet javën e ardhshme

Nokia është duke u përgatitur për të lansuar smartphone-in e ri Nokia X2 me platformën Android të hënën e ardhshme. Modeli i ri X2 nga...

Video shpaketim: Nokia Lumia 925

Nokia Lumia 925 është një smartphone i zhvilluar dhe dizajnuar nga kompania gjigante Nokia. Kjo kompani ketë model të Lumia 925 e kishte prezantuar më...

Fillojnë para porosit për Nokia Lumia 930 në Evropë

Modeli Nokia Lumia 930 ishte preznatuar dy muaj më parë së bashku me modelin Nokia Lumia 630, ndërsa nga tani ky smartphone është në...

Apple punëson krijuesin e kamerës PureView të Nokia Lumia

Apple ka marr në punë një figurë të rëndësishme nga skuadra që krijon kamerat për smartphone-t Nokia. Shefi i kësaj skuadre Ari Partinen, i...

Nokia zgjedh krye-shefin e ri të kompanisë

Nokia ka njoftuar se pas përfundimit të shitjes së saj në Microsoft, tani pjesa e mbetur ka emëruar një krye-shef i ri që do...

Kompletohet marrëveshja Microsoft-Nokia

Gati tetë muaj që kur Microsoft kishte publikuar planet e saj për të blerë biznesin e pajisjeve dhe shërbimeve të Nokia-së në vlerë prej...

Nga Nokia në “Microsoft Mobile”

Fundi i një epoke po afrohet. Microsoft ka njoftuar sot se gjatë kësaj javë respektivisht të premten me 25 Prill pritet të finalizoj blerjen e...