Nokia
Fillimi Etiketat Nokia

Etiketa: Nokia

Nokia me tabletë të ri për muajin Shkurt

Nokia është duke zhvilluar një tabletë të ri me Windows RT që pritet të zbulohet në Mobile World Congress që mbahet në Barcelonë në...

Nokia nxjerr në treg dy telefona të ri

Nokia ka zbuluar telefonin e ri Nokia Asha 205, së bashku me të edhe modelin tjetër me plotë ngjyra (candybar) Nokia 206, ngjyra këto të huazuara...

Shkarko “HERE Maps” për iOS

Aplikacioni "HERE Maps" nga Nokia nga tani e tutje është në dispozicion për përdoruesit e platformës iOS dhe mund ta shkarkoni nga Appstore. Duke pasur parasysh...

Raportohen probleme me Windows Phone 8

Ende pa u bërë një muaj pas lansimit të Windows Phone 8 kanë filluar ankesa të shumta nga përdoruesit. Ata kanë raportuar se smartphone-t...

Nokia Lumia 510

Pak orë më parë  Nokia publikoi produktin e saj më të ri Lumia 510. Ky në fakt konsiderohet të jetë smartphone-i më i përballueshëm...

Nokia Lumia 920/820 publikon çmimet zyrtare për Europë

Në fillim te këtij muaji, Nokia në një konferencë shtypi të mbajtur në New York patë zbuluar Smartphone-et e tyre Lumia 920 dhe 820...

Me 5 Shtator prezantohen: Nokia Lumia 920 dhe Motorola Droid RAZR...

       Me 5 Shator 2012, që i bie nesër, ne jemi gati për të dëshmuar futjen e disa prej smartphone-ve të ri  që...

Nokia dhe Microsoft konferencë shtypi më datën 5 shtator

Kompanitë Nokia dhe Microsoft janë duke u përgatitur për një konferencë shtypi që pritet te mbahet ne Nju Jork më datën 5 shtator. Ftesat...

Është shfaqur një model i ri i Nokia-s me Windows Phone...

Sipas thashethemeve të fundit, Nokia muajin qe vjen pritet të njoftojë për smartphone-in e tyre të ardhshëm qe do të jetë i pari me Windows Phone...

Smartphone me MeeGo OS do të lansohen nga startup-i Finlandez Jolla

Jolla Ltd. është një lojtar i ri në sferën e smartphone-ve i cili planifikon të vazhdojë punën aty ku u ndal Nokia. Kjo kompani ka vendosur...