NVIDIA
Fillimi Etiketat NVIDIA

Etiketa: NVIDIA

Super kompjuteri për lojëra dhe editim

Maingear Rush është një kompjuter i dizajnuar veçanërisht për të përballuar edhe punët më të rënda si, video-lojërat moderne ose editimin multimedial më qetësi...

Nvidia prezanton kartën grafike GTX 960

Nvidia këtë javë ka prezantuar një kartë të re grafike në linjën Maxwell Power. Karta grafike GTX 960 vjen me një çmim ekonomik. E dizenjuar...

Zyrtarizohet tableti NVIDIA Tegra Shield

NVIDIA njoftoi se ka përfunduar pajisjen e tyre të fundit, tabletin NVIDIA Shield e dedikuar për lojëra. NVIDIA Shield Tablet vjen me një ekran 8...

Nvidia prezanton kartelën e re grafike GeForce GTX Titan Z

Nvidia në konferencën e tyre vjetore ka prezantuar kartelën më të re grafike GeForce GTX Titan Z. Kjo kartelë vjen me çmim 3000 $ (ose...

Asus lanson kartelën grafike GeForce GTX Titan

Asus ka njoftuar për lançimin e kartelës grafike të fundit në partneritet me NVIDIA që quhet GeForce GTX Titan. Kjo kartelë ofron video performancën...

NVIDIA zbulon procesorin Tegra 4i LTE, 2.3GHz

Nëse ju nevojiten dëshmi se NVIDIA ka qenë serioze në lidhje me tregun e telefonisë mobile, mos shiko me shumë se Tegra 4i, të...

Shfaqet zyrtarisht Procesori NVidia Tegra 4

NVIDIA ka arritur shumë sukses me procesorin e tyre Tegra 3, kurse tani në CES 2013 kanë njoftuar zyrtarisht për siç e quajnë ata...

NVIDIA Tegra 4 do të ofroj performancë të lart

Procesori NVIDIA Tegra 3 tanimë është bërë jashtëzakonisht i njohur, njeri prej procesorëve qe është përdorur në shumë prej smartphone-ve dhe tabletave të lartë...

AMD vs NVIDIA

Beteja në mes të AMD-së dhe NVIDIA-së në tregun e kartelave grafike për PC (Kompjuter) ende vazhdon, këtë javë të dyja kompanitë në kohë...