PC World Albania
Fillimi Etiketat PC World Albania

Etiketa: PC World Albania

Youtube vazhdon me Vevon

YouTube rinovon marrëveshjen me Vevo, dhe blen 10% të aksioneve të kësaj kompanie për t’i mbajtur larg Facebook-ut videot muzikore, raporton “The Verge”. Google ka njoftuar...

Ofendimi në Twitter ose Facebook do të jetë krim

Rrjetet shoqërore përveç që janë vend i mirë për të qenë në kontakt me të tjerët, janë po ashtu edhe vend i përshtatshëm për...

Raport: Hakerët kinezë kanë vjedhur dokumentet e Obames dhe McCain

Në mbrëmjen e takimit të nivelit të lartë të presidentit amerikan Obama me homologun e tij kinez Xi Jinpig, zyrtarët e inteligjencës amerikane kanë...

Njihuni me detajet e eventit Startup Weekend që do të mbahet...

Sipërmarrja në Shqipëri ka pësuar rritje të dukshme gjatë viteve të fundit, megjithatë ka ende mjaft potencial të pazbuluar. Me qëllim që t’i krijohet...