PlayStation 4
Fillimi Etiketat PlayStation 4

Etiketa: PlayStation 4

PlayStation 4 ka kaluar numrin 30 milionë të shitjeve (Video)

Asgjë e fshehtë. PlayStation 4 është konsola me e shitur në botë dhe për ketë Sony ka arsye të lavdërohet. Po me të njëjtën pajisje...

Sony PlayStation 4 i bën një vit

Nëntor 2013 ishte muaji kur fansat e lojërave në mbarë botën ishin duke pritur me padurim lansimin e Sony PlayStation 4 dhe Microsoft Xbox One....

Sony publikon listën e të gjitha lojërave PS4 për 2014

Posedoni PlayStation 4 dhe jeni në dilemë së çfarë lojërave të bleni? Sony qëndron pas jush duke njoftuar kështu për të gjitha lojërat që janë lansuar dhe pritet të...

Sony prezanton projektin Morpheus, kufjet virtuale për PS4

Thashethemet po dalin të vërteta: Sony me të vërtetë ka dizajnuar dhe zhvilluar kufjet virtuale si në realitet që i ka prezantuar në Konferencën...

Sony ka kaluar numrin 6 milionë të shitjeve për PlayStation 4

Sony ka njoftuar se deri me datën 2 Mars, ka kaluar numrin 6 milionë të shitjeve për PlayStation 4. Prej ditës së lansimit 15...

Sony lanson aplikacionin PlayStation për platformat Android dhe iOS

Sony zyrtarisht ka publikuar aplikacionin PlayStation për platformat Android dhe iOS, disa ditë para nxjerrjes në treg të pajisjes PlayStation 4, e cila për SHBA...

PlayStation 4 nuk do të ketë mundesinë për disqe të jashtme

Sony ka postuar një pyetësor masiv për pajisjen PlayStation 4. Në të janë të përfshira të gjitha informacionet në lidhje me sistemin. Nëse keni...

PlayStation 4 – karakteristikat, versioni dhe të rejat për të

PlayStation 4 pritet të dalë në shitje nga fundi i këtij viti. Teknologjia e AMD-së është duke mësuar për këtë sistem të ri, kurse Sony tha...

Publikohet video e re që prezanton PlayStation 4

Sony ka publikuar një video të re për konsolën e tyre të re PlayStation 4, që tregon disa nga tiparet e reja që do të jenë në...

PlayStation 4, për Europë vjen ketë vit

Llogaria zyrtare "PlayStation Europe" nga Sony ka bërë një cicërim (tweet) reklamën e me poshtme për PlayStation 4, e cila tregon se në kontinentin...

A do të jetë Xbox 720 i ngjashëm me PS 4?

Përderisa gjenerata e ardhshme e lojërave konsol nga Sony, PlayStation 4, tanimë veç është prezantuar, shumë njerëz janë në pritje të shohin se çfarë...

Drejtpërdrejt: Sonte informohemi zyrtarisht për Sony PlayStation 4

Kemi raportuar edhe me herët së me datën 20 Shkurt, Sony pritet të zbulojë me gjerësisht detajet e para për konsolen e ardhshme të...