Procesorë
Fillimi Etiketat Procesorë

Etiketa: Procesorë

Intel njofton për procesorë të ri 64-Bit për pajisjet Android

Intel gjatë një prezantimi në MWC 2014 në Barcelonë ka njoftuar për dy procesorë të ri 64-bit të dizajnuar për smarthphone dhe tablet Android. Procesorët...

Samsung konfirmon prodhimin në masë të procesorëve 64-bit Exynos

Gjatë një konference për shtyp e caktuar për prezantim të fitimeve për çerekun e tretë të këtij viti, kompania Samsung ka konfirmuar se procesorët...

Qualcomm ka prezantuar dy procesorë të ri Snapdragon

Qualcomm ka prezantuar dy procesorë të ri për smartphone të serisë se tyre Snapdragon, Qualcomm Snapdragon 600 dhe 800 të cilat janë projektuar më...

Adapteva prezanton Epiphany IV (çipin 64 bërthamor)

Firma jo shumë e njohur për ne Adapteva prezanton në XBIT LABS mostrën e çipit RISC 64 bërthamor SLP (Super Low-Power) të prodhuar në...

Bakterja dhe ADN-ja kalojnë në qarqet digjitale

Hulumtuesit nga kolegji Imperial në Londër kanë treguar se ata mund të ndërtojnë portat logjike nga bakteret e padëmshme gut dhe ADN-ja. Këto janë...