RIM
Fillimi Etiketat RIM

Etiketa: RIM

Shfaqet zyrtarisht BlackBerry Z10

RIM ka shfaqur zyrtarisht platformën e tyre të re BlackBerry 10 dhe gjithashtu smartphone-in e parë të emëruar BlackBerry Z10 që tani posedojm të dhëna...

Lenovo po shqyrton blerjen e platformës RIM

Lenovo po kërkon për rritjen e njësisë së tyre për celular, dhe janë duke shqyrtuar blerjen e ndonjë kompanie të celularëve, që rezulton se...

15.000 aplikacione për BlackBerry 10, në vetëm 37.5 orë

RIM po bëhet gati për lançimin e sistemin e tyre operativ BlackBerry OS 10, i cili është planifikuar të fillojë më 30 janar, dhe...

Blackberry 10 do të nis më 70 mijë aplikacione

Platformat iOS dhe Android, secili kanë më shumë se gjysmë milioni aplikacione, kështu që keni mjaft për të zgjedhur. Mirëpo tani ani edhe platforma...

Shfaqen imazhe të sistemit operativ Blackberry 10

Dje është zbuluar se RIM (Research In Motion, kompani kanadeze që merret me zhvillimin e platformës mobile BlackBerry), pritet të shpall sistemin operativ BlackBerry...

Shfaqen fotografi të qarta të BlackBerry 10 Seria L

Janë shfaqur edhe me herët disa foto për smartphone-in BlackBerry 10 Seria L, mirëpo tani kemi më shumë foto të cilat janë të cilësisë...

BlackBerry 10, nis vitin e ardhshëm

RIM (Research In Motion, kompani kanadeze që merret me zhvillimin e platformës mobile BlackBerry) planifikon të nisë versionin e ri të platformës së saj...