Rovio
Fillimi Etiketat Rovio

Etiketa: Rovio

Angry Birds Go! tani në dispozicion për shkarkim

Në fillim të këtij viti, stafi nga Rovio kishin paralajmëruar për serinë e re të quajtur Angry Birds Go! e cila ishte prezantuar disa...

Angry Birds Star Wars II, vjen me 19 Shtator

Edhe një tjetër lojë po vjen nga Angry Birds, por që me të vërtetë nuk është një surprizë e madhe! Angry Birds Star Wars II...

Angry Birds ofron mbi 100 nivele për Windows Phone

Rovio Mobile kanë rilansuar lojën e tyre Angry Birds për platformën e Microsoft-it Windows Phone, ky versioni i ri posedon 100 nivele të reja...

Krijuesit e Angry Bird, Rovio me më shumë se 1 miliard...

Zhvilluesit e lojës së popullarizuar Angry Birds, Rovio kanë njoftuar se lojërat e tyre kanë kaluar tashmë 1 miliard shkarkime dhe kanë mbi 263...

Ish-zhvilluesit e Angry Birds kanë lansuar një lojë të re për...

Është e pamohueshme se sa e famshme është bërë Angry Birds nga Rovio e cila është shkarkuar 30 milion herë vetëm gjatë javës së...

Loja Bad Piggies befason për të mirë

Bad Piggies është loja me e re e krijuar nga Rovio, krijuesit e lojës tashmë të famshme Angry Birds. Vetëm tre orë pas publikimit...

Angry Birds në Samsung smart TV

Samsung ka bërë të ditur se në televizorët e tij "smart" është në dispozicion edhe loja jashtëzakonisht e popullarizuar Angry Birds nga kompania Finlandeze...