SanDisk
Fillimi Etiketat SanDisk

Etiketa: SanDisk

Western Digital blen kompaninë SanDisk për 19 miliard $

Gjiganti për prodhimin e hard-disqeve Western Digital ka njoftuar se ka rënë dakord në blerjen e kompanisë SanDisk, për rreth 19 miliard $. Kjo marrëveshje...

Lansohet Flash memoria SanDisk USB 3.0 për smartphone

Pronarëve të smartphone-ve Android që posedojnë  OTG (On-The-Go) të aktivizuar, ndoshta mund t'ju interesoj për Flash memorien e re Ultra Dual USB Drive 3.0...

Lansohet kartela SD SanDisk 512GB për 800$

Fotografë dhe video profesionist që e kalojnë kohen duke fotografuar apo incizuar pamje, mund të jenë të interesuar të mësojnë për SanDisk e cila ka...

SanDisk Optimus MAX SSD disku i parë në botë 4TB, 2.5-inç

SanDisk ka njoftuar për diskun e parë në botë 2.5-inç Serial Attached SCSI (SAS) solid state disk (SSD) me hapësirë 4TB, në formën e re...

SanDisk lanson kartelën microSD më kapacitet 128GB

SanDisk ketë vit me plotë krenari u është bashkuar turmave të prodhuesve të smartphone-ve dhe tabletve në Kongresin Botëror për pajisje Mobile që po mbahet...

SanDisk njofton për serinë e memorieve Connect Wireless

SanDisk ka njoftuar për serinë e re të memorieve Flash për të dhëna, e emëruar si Sandisk Connect. Kjo seri e re e memorieve...