Sharp
Fillimi Etiketat Sharp

Etiketa: Sharp

Foxconn thuhet se do të blej kompaninë Sharp për 6.24 miliard...

Më herët është përfolur se kompania Foxconn është e interesuar në blerjen e kompanisë Sharp, gjithashtu është thënë se u ka ofruar një shumë prej...

Sharp prezanton fletoren digjitale WG-N20

Nëse ju pëlqejn pajisjet që do të mund të kurseni letër, atëherë Sharp ka njoftuar për GP-N20 Digital Notepad, një pajisje që posedon ekran...

Sharp do të prodhojë ekranin për iPhone 5S

Mund të duket e çuditshme por është raportuar se kompania Sharp ka nënshkruar një kontratë me Apple për të filluar prodhimin masiv të ekraneve për...

Sharp shpalos televizionin 60 inç ultra HDTV

Sharp ka shpalosur televizionin e tyre më të mirë dhe më të shtrenjtë deri me tani. ICC Purios është një televizion Ultra HD me ekran...

Sharp shpëtohet nga Qualcomm me 120 milion $

Për ata që kanë përcjell lajmet me herët, mund të keni dëgjuar se Sharp është në vështirësi financiare, dhe sipas thashethemeve, kompanitë si Apple,...

Sharp zbulon ekranin IGZO 32 inç 4K

Sharp ka zbuluar monitorin profesional PN-K321, të cilet mburren me rezolutën 4k më 3840x2160 dhe diagonale 32 inç. Është i pajisur me teknologjinë e tyre...

Sharp prezanton smartphone të ri

Sharp Aquos Phone SH930W është një telefoni për të cilin është pritur shumë. Ky smartphone ka ekran 5 inç me rezolucion 1080p FullHD i...

Çfarë pritet nga IFA 2012

Pas panaireve te kaluara CES dhe MWC në agjendë tani është IFA, qe do të mbahet në Berlin te Gjermanisë ku fillon me datën...