Smartwatch
Fillimi Etiketat Smartwatch

Etiketa: Smartwatch

Acer lëshon ftesë për një ngjarje me 29 Prill

Teknologjia e orëve të mençura (smartwatches) padyshim është një e arritur e madhe dhe dita-ditës po shkon në rritje. Këtë vit ne kemi parë pajisje...

Edhe LG zyrtarizon orën e mençur LG G Watch

Dje kemi parë orën mençur (smartwatch) Moto 360 të lansuar nga Motorola kurse menjëherë pas saj për një pajisje të ngjashëm ka njoftuar edhe...

Magellan prezanton orën e parë sportive “smart”

Kompania që merret me prodhimin e pajisjeve për navigacion GPS, Magellan proklamon se ka prodhuar “orën e parë sportive që mundëson të shohim lëvizjet,...
video

Prezantohet ZTE Bluewatch në CES 2014

Kompani kineze ZTE e njohur më mirë për prodhimin e tabletve dhe smartphone-ve këtë javë në CES 2014 ka prezantuar pajisjen e saj të re...

Adidas prezanton Smartwatch, të dedikuar për vrapuesit

Adidas është kompania e fundit që hyn në tregun e pajisjes teknologjike që mund të vishen, fjala është për Smartwatch. Adidas Smartwatch posedon një takt...

Apple është duke testuar orën iWatch 1.5’’

Gjiganti Apple me gjasë është duke testuar fleksibilitetin e ekranit me teknologjinë OLED (organic light-emitting diode) i cili do të implementohet në produktin e...

Zyrtare: Samsung Galaxy Gear smartwatch vjen më 4 Shtator

Kemi dëgjuar shumë thashetheme gjatë këtij muaji se Samsung është duke u futur në lojë me smartwatch, kohët e fundit gjithashtu kemi dëgjuar se...

Video koncepti për Smartwatch Samsung Galaxy Gear

Më konfirmimet që vijnë nga ajo se Samsung muajin e ardhshëm pritet të prezantoj pajisjen Smartwatch Galaxy Gear në një konferencë tashmë të planifikuar për...

Prezantohet Hyetis Crossbow Smartwatch me kamerë 41 Mpix

Gjithnjë e më shumë pajisje smartwatch po dalin në treg dhe një nga ato e fundit është Hyetis Crossbow zvicerane e cila posedon kamerën...

Foxconn prezanton një Smartwatch të përshtatshëm për iPhone

Kompania Foxconn e njohur për prodhimin e produkteve të Apple-it, si duket ka vendosur të hyj vetë në tregun e pajisjeve Smartwatch, duke paralajmëruar...

Një Sony SmartWatch i ri mund të lansohet këtë javë

Sony ka lënë të kuptojmë se janë në përgatitje të një ore smart (SmartWatch), pajisja mund të lansohet ketë javë në ngjarjen Mobile Asia...

Raportohet për Smartwatch me ekran 1.5 inç nga Microsoft

Sipas mediave të teknologjisë, Microsoft është duke punuar në një pajisje Smartwatch me prekje, dhe është në fazën e hulumtimit dhe zhvillimit të procesit. Udhëheqësit...