Softuer
Fillimi Etiketat Softuer

Etiketa: Softuer

Windows 9 mund ta shohim nga fundi i muajit të ardhshëm

Microsoft sapo ka lansuar përditësimin e tyre të fundit të Windows 8.1, diçka që kompania është shprehur se do ta bëj shumë më shpesh,...

Apple OS X Yosemite Beta për publik, vjen këtë muaj

Apple së fundmi ka lëshuar përditësimin e ri për zhvillues OS X Yosemite Preview 4, kjo është lëshuar bashkë me platformën iOS 8 Beta 4, kurse...

Përditësimi i dytë për Windows 8.1 pritet të vij së shpejti

Microsoft thuhet së është duke u përgatitur të bëj lansimin e dytë të planifikuar për ketë vit, për përditësimin e Windows 8.1. I njohur si Windows...

Edhe BlackBerry zyrtarizon asistentin e tyre me zë

BlackBerry sot zyrtarisht ka zbuluar asistentin me zë që, ngjashëm siç është Siri, Google Now dhe Cortana, që ju mundëson përdoruesve të komunikojnë me smartphone-at e tyre duke...

Del versioni i ri testues, Apple iOS 8 Beta 3

Të hënën Apple ka lëshuar versionin Beta të tretin me radhë të iOS 8, duke e çuar atë më afër prezantimit përfundimtar që pritet...

Google prezanton Android L, nga sot në dispozicion për zhvilluesit

Për këtë vit, njoftimi më i madh që ka bërë Google deri më tani është " Android L." Ata thonë së ky version do...

Platforma LG webOS nga tani në dispozicion për zhvilluesit

LG ka njoftuar se ka bërë gati softuerin e tyre webOS SDK për LG Smart + TV për zhvillues, i cili nga tani e tutje është në...

Windows 9 mund të vijë pa pagesë, por vetëm për përdorues...

Microsoft do të lëshoj përditësimin e dytë të Windows 8.1 për ketë vit, Windows 8.1 Update 2, i cili do të jetë në dispozicion pa pagesë për...

Apple prezanton iOS 8, posedon Homekit dhe Healthkit

Siç edhe pritej, pas prezantimit të Mac OS X Yosemite kompania Apple ka prezantuar edhe versionin e ri të iOS-it, iOS 8, në ngjarjen WWDC 2014. Shumë...

Prezantohet Apple Mac OS X Yosemite

Apple në ngjarjen e saj WWDC 2014 të nisur dje me 2 Qershor, ka prezantuar versionin e ri të sistemit operativ Mac OS X, të...

Kina ndalon përdorimin e Windows 8 në kompjuter të qeverisë

Kur vjen puna për të mbrojtur privatësinë dhe popujt e tyre në ndikim nga bota e jashtme, Kina është shumë e rreptë. Na ka...

Apple OS X 10.10 do të jetë fokusi kryesor në ngjarjen...

Ngjarja WWDC që mbahet çdo vit nga Apple nis muajin e ardhshëm dhe sipas një raporti të fundit, fokusi kryesor i ngjarjes do të jetë versioni...