Sony PlayStation 4
Fillimi Etiketat Sony PlayStation 4

Etiketa: Sony PlayStation 4

Sony PlayStation 4 i bën një vit

Nëntor 2013 ishte muaji kur fansat e lojërave në mbarë botën ishin duke pritur me padurim lansimin e Sony PlayStation 4 dhe Microsoft Xbox One....

Prezantohen lojërat e reja nga PlayStation në Gamescom 2014

Në konferencën e mbajtur dje në ngjarjen Gamescom 2014 në Cologne të Gjermanisë, Kryeshefi nga Sony Computer Entertainment Europe, Jim Ryan, njoftoi se kompania së...

Sony PlayStation 4 me ngjyrë të bardhë, një dizajn i mrekullueshëm

Në ngjarjen E3 2014 e mbajtur këtë javë në Los Angeles Convention Center, në natën e fundit të iventit, Sony kishte prezantuar versionin e...

Shitjet e Sony PS4 kalojnë numrin 7 milionë

Sony PlayStation 4 po shitet shumë mirë, por sa është saktësisht numri i shitjeve? Sipas kompanisë Sony e cili ka publikuar shifrat, thotë se...

Sony ka kaluar numrin 6 milionë të shitjeve për PlayStation 4

Sony ka njoftuar se deri me datën 2 Mars, ka kaluar numrin 6 milionë të shitjeve për PlayStation 4. Prej ditës së lansimit 15...

Shiten 5.3 milion konsola të Sony PlayStation 4

Pasi që arriti një rekord marramendës të shitjeve prej 1 milion konsola të Sony PlayStation 4 brenda 24 orëve, si duket interesimi për modelin...

Në Mbretërinë e Bashkuar, shitjet e PS4 tejkalojnë shitjet e Xbox...

Sipas një raporti të fundit nga MCV, në Mbretërinë e Bashkuar, shitjet e Sony PlayStation 4 janë në avantazh ndaj shitjeve të Xbox One....

Evoluimi i Sony PlayStation

Si është bërë evoluimi i konsoles për lojëra Sony PlayStation nga momenti i lansimit e deri më sot, është paraqitur në videon e më...

Video praktike: Sony PlayStation 4

Javë më parë, vetëm në SHBA dhe Kanada Sony kishte lansuar gjeneratën e re të konsoles për lojëra PlayStation 4, e cila nga data e lansmit...

Shiten një milion konsola të Sony PlayStation 4

Sony njoftoi që nga dita e premte e deri më sot, kompania arriti të shesë mbi një milion njësi të Sony PlayStation 4 në...

Lansohet Sony PlayStation 4

Pas shumë të përfolurit Sony PlayStation 4, siç është edhe pritur, që nga sot konsola e re është lansuar në SHBA me çmim prej...

PlayStation 4 nuk do të ketë mundesinë për disqe të jashtme

Sony ka postuar një pyetësor masiv për pajisjen PlayStation 4. Në të janë të përfshira të gjitha informacionet në lidhje me sistemin. Nëse keni...