Sony
Fillimi Etiketat Sony

Etiketa: Sony

Zyrtare: Prezantohet Smartphone-i Sony Xperia M2 Aqua

Sony ka nisur një version të ri të Xperia M2 Aqua, i cili sipas kompanisë Sony, do të jetë pajisja e parë e tyre...

Sony Xperia Z3 prezantohet me 3 Shtator

Sony Xperia Z3 pritet të prezantohet në konferencën IFA që do të mbahet me 3 Shtator. Smartphone më i ri nga Sony pritet të vijë...

Çfarë pritet nga ngjarja E3 2014?

Electronic Entertainment Expo (E3) fillon nesër, dhe nga kompanitë më të mëdha të video lojërave pritet të shfaqin të rejat e tyre për gjatë...

Publikohet Sony Xperia T3

Sony Xperia T3 i ri është një smartphone i shtresës së mesme, ku kompania këtu është fokusuar në dizajnin e tij, në vend të...

Sony arrin rekord të ri në shitjen e modelit Sony Xperia

Sony ka prezantuar rezultatet e fundit financiare për vitin fiskal që përfundoi më 31 mars 2014 duke njoftuar për detajet dhe suksesin e arritur...

Prezantohet në Japoni smartphone-i i ri Sony Xperia A2 [Video]

Sony në Japoni ka prezantuar një smartphone të ri në formën si Xperia Sony A2 që pritet të jetë në dispozicion me operatorin NTT DoCoMo...

Shitjet e Sony PS4 kalojnë numrin 7 milionë

Sony PlayStation 4 po shitet shumë mirë, por sa është saktësisht numri i shitjeve? Sipas kompanisë Sony e cili ka publikuar shifrat, thotë se...

Tableti Sony Xperia Z2 lansohet në Malajzi

Sony është duke vazhduar me lançimin e tabletit të fundit Xperia Z2. Kësaj radhe ishte cak tregu i Malajzisë më ç’rast janë lansuar dy...

Sony publikon listën e të gjitha lojërave PS4 për 2014

Posedoni PlayStation 4 dhe jeni në dilemë së çfarë lojërave të bleni? Sony qëndron pas jush duke njoftuar kështu për të gjitha lojërat që janë lansuar dhe pritet të...

Sony prezanton projektin Morpheus, kufjet virtuale për PS4

Thashethemet po dalin të vërteta: Sony me të vërtetë ka dizajnuar dhe zhvilluar kufjet virtuale si në realitet që i ka prezantuar në Konferencën...

Sony dhe Panasonic njoftojnë për formatin e ri të disqeve “Archival...

Gjatë dekadës së kaluar apo edhe më herët, ne kemi parë të gjitha llojet e media formateve për ruajtjen e të dhënave. Për ruajtjen...

Sony ka kaluar numrin 6 milionë të shitjeve për PlayStation 4

Sony ka njoftuar se deri me datën 2 Mars, ka kaluar numrin 6 milionë të shitjeve për PlayStation 4. Prej ditës së lansimit 15...