Sony
Fillimi Etiketat Sony

Etiketa: Sony

Sony investon 644 milion në Olimpus

Kompania Sony të premten ka njoftuar se ka bërë një investim të rëndësishëm në kompaninë Olympus, në një marrëveshje të përbashkët që arrijnë vlerën...

Sony i interesuar për Windows Phone 8

Sony do të fillon diskutimet me Microsoft-in për një mundësi të shtuar për Windows Phone 8 në portofolin e tyre. Pierre Perron nga Sony Mobile...

Sony Mobile konfirmon vjedhjen e të dhënave për 400 përdorues

Sony Mobile është goditur, duke i dhënë asaj një dhimbje koke të sistemit të sigurisë. Sony Mobile ka pranuar se të dhënat në lidhje...

Disa produkte te prezantuara nga Sony në IFA 2012

Diten e djeshme Kompania Sony ka shfaqur disa prej produkteve të tyre në IFA 2012 që po mbahet në Berlin të Gjermanisë, kështu që...

Sony me LED TV 80 inch, për festat e fundvitit

Sipas një burimi të afërm medial nga BGR me prodhuesin japonez për televizione Sony, thuhet se është duke u përgatitur për të filluar një...

Sony Reader PRS-T2 për lexim

Sony ka njoftuar për një version të ri të pajisjeve te tyre për lexim(eBook reader), versioni PRS-T2 nga Sony vjen me një ekran 6...

Seria e re “HX850 Bravia TV” nga Sony

Gjiganti për elektronikë Sony Electronics ka prezantuar një seri të re të televisionit Bravia HX850. Këto modele vijnë me procesimë te videove Sony  X-Reality...

Sony Xperia P

Nëse jeni adhurues i smartphone Sony atëherë me siguri keni dëgjuar për Sony Xperia P. Ky smartphone është publikuar në muajin shkurt dhe që atëherë shfrytëzuesit janë...

Nga data 24, në shitje smartphone Sony Xperia ion

Sony dhe AT&T kanë njoftuar sot se telefoni Xperia ion, me kamerë 12-megapixel dhe 4G LTE, do të jetë në dispozicion nga 24 qershori...