Surface
Fillimi Etiketat Surface

Etiketa: Surface

Tableti më i avancuar nga Microsoft, Surface Book kushton 3199$

Tableti Microsoft Surface Book u lansua në fillim të këtij muaji, çmimet për pajisjen fillojnë nga 1499$ (ose 1323€), por nëse dëshironi të merrni modelin më...

Drejtpërdrejt: Ngjarja e Microsoft-it për tabletin Surface Pro 3

Microsoft është duke mbajtur një konferencë shtypi në Nju Jork, gjatë së cilës pritet të prezantohen disa tablet të ri Surface. Ngjarjen e drejtpërdrejt mund ta...

Microsoft Surface Pro 3 dhe Surface Mini prezantohen javë e ardhshme

Sipas një raporti të fundit nga The Verge, Microsoft në një ngjarje të organizuar javën e ardhshme prtiet të njoftojë për dy tablet të ri,...

Gjenerata e re e Microsoft Surface-it vjen me 23 Shtator

Thashethemet rreth gjeneratës së ardhshme të tabletit Microsoft Surface janë shfaqur nëpër internet që një kohë të gjatë dhe sipas uljes së çmimeve kohën...

Video Praktike: Microsoft Surface

Tableti Microsoft Surface ka bërë debutimin i tij në Tetor të vitit 2012. Video dhe fotot që kemi paraqitur më poshtë janë pikërishtë për...

Microsoft raportohet se është duke punuar në një Surface 7 inç

Microsoft po mendon të zvogëloj madhësinë e tabletit të tyre Surface në 7 inç, nëse i besohet një raporti nga Wall Street Journal. Surface i...

Steven Sinofsky lë kompaninë Microsoft pas 23 viteve

Microsoft ka njoftuar dje në mbrëmje se Steven Sinofsky, një nga udhëheqësit e Windows-it dhe sektorit në Windows Live, do të lë kompaninë. Sinofsky ka...

Microsoft po teston smartphone të vet

Gjigandi Microsoft si duket po përgatitet për të hyrë në tregun e smartphone-ve. Një artikull i botuar në Wall Street Journal thotë se Microsoft është...

Bill Gates flet për produktet e reja nga Microsoft

Themeluesi dhe ish-shefi ekzekutiv i Microsoft-it, Bill Gates është ulur dhe ka folur për herë të parë në lidhje me fillimin e ardhshëm të...

Video zyrtare për Microsoft Surface

Siç ju kemi njoftuar më herët për video zyrtare për Windows 8 nga Micosoft, nga tani, përveç çmimeve të publikuar për Microsoft Surface, po...

Microsoft Surface – Publikon çmimet

Tableti i ri SURFACE nga Microsoft do të sfidojë iPadin e Apple edhe me çmime, deklaroj Steve Balmer duke cekur  që do të jetë...

Microsoft shpërblen punëtorët me pajisje të veta

Microsoft është me plot bujari. Ashtu siç ka vepruar edhe në vitin 2010, udhëheqësi i kompanisë së Microsoft-it Steve Ballmer në ngjarjen vjetore të...