Telefon
Fillimi Etiketat Telefon

Etiketa: Telefon

Publikohet HTC Desire 500

Kompania Taivaneze HTC ka publikuar një smartphone të klasit të mesëm i cili është i bazuar në Android të cilin e kanë emëruar HTC...

Telefoni Celular feston 40 vjetorin

Në ditët e sotme, pothuajse të gjithë kanë një telefon celular, mund ta kontaktojmë këdo dhe nga kudo gjitashtu të bisedojmë për ndonjë ngjarje në...

Video Vlerësim: Galaxy S3 Jelly Bean përditësimi

Që nga versioni Android 1.5, çdo përditësim në sistemin operativ Android që ka bërë Google i ka emëruar me nga një emër te ëmbël, duke...

ZTE Apache me procesor 8-bërthamorë

Prodhuesi i katërt më i madh në botë i telefonave të mençur ZTE, tani paraqitet si konkurrent serioz me produktet qe kjo kompani përflitet...

Google Nexus 4 dhe Nexus 10 nga sot në shitje

Sot, me 13 Nëntor 2012. Gjiganti Google pritet të publikoj dy produkte të reja e të shumë pritura. Është fjala për smartphone-in Google Nexus...

Boeing përgaditet për përdorimin e telefonit celular në aeroplanë

Shumica nga ne kemi fluturuar me aeroplanë dhe kemi dëgjuar vërejtjen e njëjtë para nisjes, që thonë “ju lutem të fiken të gjitha pajisjet elektronike”...

iPhone 5 mund të porositet nga 12 Shtatori

Është zbuluar se porosia për produktin e ri nga Apple “iPhone 5” mund të fillojë nga data 12 shtator, ndërsa shitja zyrtare do të...

BlackBerry me Windows Phone 8

CEO RIM, Thorsten Heins shpreson se brezi i ardhshëm i kompanisë do të jetë sistemi operativ BlackBerry 10 i cili do të fitojë përsëri...

Samsung rrit epërsinë

Tregu i përgjithshëm global i telefonisë mobile është rritur vetëm 1% në tremujorin e dytë të këtij viti në krahasim me të njëjtën periudhë...

Vlerësim: HTC One S Beats Audio

HTC është kthyer në formë me futjen ne treg të One S i cili ka një dizajn kompakt me ekran Amoled, kamerë të avancuar...

iPhone5 tashmë në prodhim?

Prodhimi i shumë të priturit iPhone5 tashmë ka filluar. Ky lajm bombastik është shpallur në një bllog faqe të Apple-it në Japoni, në të cilin...

Smartphone “Motorola Atrix HD” zbulohet aksidentalish

Edhe pse është spekuluar shumë për një kohe të gjatë rreth asaj se çfarë specifika do të ketë, a do të promovohet për treg...