Tim Cook
Fillimi Etiketat Tim Cook

Etiketa: Tim Cook

Apple me 1000 vende të reja të punës në Irlandë

Apple e cila qendrën e saj për Evropë e ka në Irlandë, ka njoftuar se do të shpall edhe 1000 vende të reja pune. Lajmi është...

Apple TV i ri lansohet javën e ardhshme

Drejtor Ekzekutiv i Apple-it Tim Cook ka konfirmuar se Apple TV i ri do të lansohet javën e ardhshme, lajmi u bë i ditur në një...

Ja kush është Apple!

Ngjarja e sotshme e Apple-it në San Francisko, nuk ishte e fokusuar vetëm në pajisje. Krye-shefi i Apple-it, Tim Cook, prezantimin e sotshëm e...

Apple konfirmon blerjen e Beats për 3 miliardë $

Disa javë më parë kemi njoftuar së Apple dhe Beats janë në bisedime për të arritur një marrëveshje në blerjen e Beats. Tani Apple...

A do të kemi ketë vit një iPhone 6 me ndryshe?

Apple sot ka filluar shitjen e modelit të tyre iPhone me operatorin China Mobile në Kinë, njëri ndër operatoret më të mëdhenj në botë,...

Tim Cook u dërgon letër punonjësve për nder të 2 vjetorit...

Kryeshefi i tanishëm i Apple-it Tim Cook për përvjetorin e dytë të vdekjes së Steve Jobs-it u ka dërguar një letër punonjësve të Apple...

Apple në kërkim të kategorive të reja

Udhëheqësi ekzekutiv i kompanisë Apple, Tim Cook në një konferencë shtypi për investitorët ka konfirmuar se kompania është duke kërkuar për kategori të reja...

Apple ka paguar mbi 8 miliardë $ për zhvilluesit

AppStore ka qenë një sukses i madh për kompaninë Apple, me miliarda aplikacione janë shkarkuar, kjo ka qenë sukses i madh edhe për zhvilluesit...

Shefi i Apple Tim Cook kërkon falje

Shefi Ekzekutiv i kompanisë Apple, Tim Cook dëshmoi edhe një herë se kompania nën udhëheqjen e tij di të pranoj gabimet. Ai u vlerësua...