Toshiba
Fillimi Etiketat Toshiba

Etiketa: Toshiba

Sony blen biznesin e sensorëve të imazheve nga Toshiba

Sony dominon në biznesin e sensorëve për imazhe ku edhe prodhon disa nga kamerat më të mira të smartphone-ve. Gjiganti japonez tani ka vendosur...

Prezantohet tableti Toshiba Encore 7 me Windows 8.1

Toshiba ka prezantuar tabletin e ri Toshiba Encore 7, një pajisje që vjen me ekranin 7 inç me rezolucion prej 1024 x 600 pikselëve...

Toshiba njofton për tabletin e ri Excite Go, 7-inç me Android

Toshiba ka njoftuar për një tablet të ri dhe të lirë, të emëruar Excite Go që vjen me versionin Android 4.4 KitKat dhe do të shitet me...

Javën që vjen del në treg Laptopi Toshiba 4K për 1500$

Muajin e kaluar Toshiba ka prezantuar modelin e laptopit P55t, ku nga java e ardhshme pritet të dal në tregun e SHBA-së. Laptopi i ri...

Toshiba lanson për treg laptopin e parë Chromebook

Toshiba në fillim të këtij viti kishte filluar të hyj në treg edhe me sistemin operativ Chromebook, duke prezantuar kështu laptopin e tyre të parë...

Prezantohet Toshiba Chromebook me ekran 13.3 inç për 279 $

Toshiba gjatë ngjarjes Consumer Electronics Show (CES 2014) në Las Vegas ka njoftuar për laptopin e tyre të parë Chromebook me ekran 13.3  inc. Kjo...

Toshiba nxjerr serinë e re të disqeve SSD, Q Series Pro...

Kompania Toshiba ka njoftuar për serinë e saj të re të disqeve të brendshme solide të njohur ndryshe si SSD, pra serinë Q Series...

Video Praktike: Tableti Toshiba AT300

Me një procesor të fuqishëm 4-bërthamor, tableti Toshiba AT300 ka gjithçka që ju nevojitet nga një pajisje e tillë. Toshiba AT300 është një tablet që...

Toshiba njofton për linjën e re të kompjuterëve “KIRAbook”

Toshiba ka njoftuar për linjën e re të kompjuterëve Ultrabook të quajtur KIRAbook. Këta Ultrabook pritet të ofrohen në tri versione të ndryshme që...

Toshiba – teknologjia e re e kamerave ofron cilësi të mirë...

Kamerat e smartphone-ve gjatë viteve të fundit janë përmirësuar dukshëm, aq shumë saqë kanë filluar të zëvendësojnë kamerat tradicionale. Cilësia e imazheve është bërë...

Toshiba njofton për laptopin e ri Qosmio X875

Nëse keni kërkuar një laptop me grafikë të fuqishme që nuk është ultrabook, Toshiba ka njoftuar sot për modelin e ri Qosmio X875. Është një...

Toshiba lanson një tablet të ri 10.1 inç

Toshiba ka njoftuar sot për versionin e ri të tabletit AT300SE. Ky tablet si pjesë e series AT300, posedon procesor Nvidia Tegra 3, 16...