TV
Fillimi Etiketat TV

Etiketa: TV

LG shfaq televizionin OLED 77 inç ultra HD të lakuar

LG në ngjarjen IFA ka shfaqur zyrtarisht atë që pretendon të jetë me i madhi në botë televizionin OLED 77 inç me definicion ultra...

LG lanson TV me butona retro

Para disa viteve u është dashur të lëvizni deri tek TV-ja për t’ia ngritur zërin ose ndërruar kanalin. Për gjatë këtyre viteve a ju...

Logitech prezanton “Harmony Ultimate Hub”

Kompania Logitech ka prezantuar produktin e tyre më të ri “Logitech Harmony Ultimate Hub” i cili shndërron smartphone-in iPhone apo Android në një telekomandë...

Dalin në treg TV-të OLED me ekran të lakuar nga LG

LG ka njoftuar për TV modelin e tyre të ri OLED me ekran të lakuar të cilët i kishte prezantuar gjatë ngjarjes CES 2013, ky model...

Projektori LG Laser TV “Hecto”

Pak para ngjarjes CES në Janar të këtij viti kemi dëgjuar thashetheme dhe kemi parë prezantimin e  një pajisje LG Laser TV "Hecto", dhe...

Panasonic në dalje nga tregu i televizioneve Plazma

Prodhimit të kompanisë Panasonic në segmentin e televizioneve Plazma mund ti vij fundi. Reuters raporton se Panasonic është në rrugën e pezullimit të saj...

Philips kthen pllakën e qelqit në Television 3D

Philips ka lansuar një seri të re të televizioneve të quajtura DesignLine, që definitivisht ndryshojnë shumë nga shumica e televizioneve të tjera që gjenden...

Samsung ka shfaqur një TV të ri 110 inç në CES...

Samsung ka shfaqur një televizion të ri në panairin CES 2013 që po mbahet në Las Vegas, që është pak më i madh se...

Sharp shpalos televizionin 60 inç ultra HDTV

Sharp ka shpalosur televizionin e tyre më të mirë dhe më të shtrenjtë deri me tani. ICC Purios është një televizion Ultra HD me ekran...

Walmart merr përsipër shitjen e Boxee TV

Sot në treg eksiton një numër i madh i pajisjeve "set-top box" që ju mundëson shërbime të ndryshme të tilla si Netflix ose YouTube. Një...

Rezolucioni 4K tani e tutje do të quhet Ultra High-Definition

Që nga kjo javë brezi i ardhshëm i ri i të ashtuquajturës teknologjisë 4K për ekran më definicion të lartë, zyrtarisht do të jetë...

Disa produkte te prezantuara nga Sony në IFA 2012

Diten e djeshme Kompania Sony ka shfaqur disa prej produkteve të tyre në IFA 2012 që po mbahet në Berlin të Gjermanisë, kështu që...