USB
Fillimi Etiketat USB

Etiketa: USB

USB Type-C, gjenerata e re e USB-ve me mundësi të reja

Konektori USB i të ardhmes pothuajse është dizajnuar. Të martën u finalizua dizajni për USB-në e përdorshme nga të dy anët, pra USB Type-C, duke hapur rrugën...

Kabllo USB funksionale nga të dyja anët

Kablloja më e përdorur në historinë e teknologjisë, kablloja USB (Universal Serial Bus) do të pësojë ndryshimin më revolucionar deri më sot, me një...

Sony prezanton Micro USB Flash Drive për smartphone

Ka disa pajisje Android, si Nexus 5, HTC One, etj. nga të cilat kapaku prapa pajisjes nuk tërhiqet dhe me ketë pak a shumë...

Lansohet Lacie Porsche Design USB Key

LaCie dhe Porsche Design kanë prezantuar flash drive-in e ri USB 3.0, të quajtur LaCie Porsche Design USB Key, e cila sipas Lacie nga...

SanDisk njofton për serinë e memorieve Connect Wireless

SanDisk ka njoftuar për serinë e re të memorieve Flash për të dhëna, e emëruar si Sandisk Connect. Kjo seri e re e memorieve...

BikeCharge Dynamo, një mundësi e mirë për çiklistet

Sot ne rrugët qe janë me komunikacion të dendur, biçikleta mbetet opsioni më i mirë i të gjitha kohërave, plus kursen para dhe ju...

Sandisk USB flash drive 128GB

SanDisk ka shfaqur një formacion të ri të USB flash drives që për kompaninë janë produktet më të shpejta, më të holla dhe me më kapacitet deri...