Western Digital
Fillimi Etiketat Western Digital

Etiketa: Western Digital

Western Digital blen kompaninë SanDisk për 19 miliard $

Gjiganti për prodhimin e hard-disqeve Western Digital ka njoftuar se ka rënë dakord në blerjen e kompanisë SanDisk, për rreth 19 miliard $. Kjo marrëveshje...

Western Digital nxjerr disqe me kapacitet 6 TB

Western Digital ka bërë një risi të re në fushën e hard disqeve. Një variant i ri i njohur si disku magnetik është injektuar me...

Vlerësim: WD World Edition II (NAS)

WD My Book World Edition II (2TB) është njëri prej NAS-ve (Network Attached Storage) për shtëpinë tuaj të cilin do ta prezantojmë e vlerësojmë. Përparësitë: Praktik...

Western Digital Black HDD me 4TB

Western Digital (WD) ka njoftuar sot për linjën e saj të hard disqeve të brendshme Black me kapacitet 4TB që tani janë në dispozicion...

Western Digital prezanton versione të reja nga My Book Studio

Kompania Western Digital ka njoftuar sot për versione të reja të brendit të saj My Book Studio. Versioni USB 3.0 është zgjeruar tani në këtë...

MyNet Wi-Fi Range Extender nga Western Digital

Nëse jetoni në një banesë, shtëpi apo punoni në një zyrë ku Wi-Fi rrjeti nuk e mbulon tërë hapësirën atëherë Western Digital do t'ju...

Western Digital prezanton diskun e ri të jashtëm – My Passport...

Western Digital ka shtuar një linjë të re të hard disqeve të jashtme e quajtur Edge Pasaporta ime (Edge My Passport). Një dizajn ultra-kompakt, të...

Vlerësim: WD TV Live (Media Player)

I lirë e i mirë, i vogël dhe i shpejtë. Kështu vlerësohej nga konsumatorët që për multimedia zgjidhnin WD TV Live. Përparësitë: Procesori nga Sigma Designs I...