Whatsapp
Fillimi Etiketat Whatsapp

Etiketa: Whatsapp

Si të instalojmë Whatsapp në iPad

A ke një iPad dhe dëshiron të instalosh Whatsapp në të? Nëse po, atëherë këtu ju shfaqim se si të instaloni Whatsapp në iPad. 1.Merrni .ipa...

Facebook si duket po teston integrimin e WhatsApp-it në aplikacion

Vitin e kaluar, Facebook kishte blerë aplikacionin e shumë njohur për mesazhe WhatsApp, në një shumë prej 19 miliardë dollarësh dhe si duket kompania tani...

WhatsApp then edhe një rekord, tani me 700 milionë përdorues

WhatsApp është një nga aplikacionet më të popullarizuara për mesazhe e cila është në dispozicion për të gjitha platformat mobile. Ky shërbim ishte blerë nga...

WhatsApp së shpejti me opsionin për thirrje

Kthehemi pas, në muajin shkurt ku aplikacioni i famshëm WhatsApp kishte premtuar se do ta shtoj edhe opsionin për thirrjet me zë. Tani ky aplikacion i...

WhatsApp arrin 600 milion përdorues aktivë mujor

Aplikacioni WhatsApp aktualisht është aplikacioni më i popullarizuar për dërgimin e mesazheve i cili këtë muaj arriti edhe një rekord të ri duke numëruar...

WhatsApp do të ketë opsion të ri për telefonata?

Këtë javë është raportuar se WhatsApp, kompania e blerë së fundmi nga Facebook për 16 miliardë dollarë, është duke punuar për të shtuar opsionin...

WhatsApp në plan thirrjet me zë

Aplikacioni WhatsApp më i popullarizuar për momentin për tekst mesazhe, ka në plan që gjatë këtij viti të ofroj thirrje me zë pa pagesë. Jan Koum, bashkëthemelues dhe kryeshef...

WhatsApp nga viti 2015 do të kushtoj 99 cent për...

Dje kemi publikuar lajmin se Facebook ka blerë aplikacionin WhatsApp. Që në momentin kur WhatsApp u shit, përdoruesit e këtij aplikacioni kanë filluar të...

Facebook blen aplikacionin WhatsApp për 16+3 miliardë $

Kur aplikacioni WhatsApp ishte lansuar në vitin 2009, askush nuk e kishte menduar se do të rritet dhe të bëhet një kompani miliardere. Megjithatë, Facebook...

WhatsApp përpunon më shumë se 50 miliardë mesazhe brenda ditës

Aplikacioni WhatsApp për tekst mesazhe sot është ndoshta një nga aplikacionet më të popullarizuara për momentin, dhe në sajë të raporteve të fundit thuhet se...

WhatsApp deklaron 400 milionë përdorues aktivë

WhatsApp, i njohur për shërbimin e mesazheve ka deklaruar se nga tani ka 400 milionë përdorues aktiv mujor. Kryeshefi i kësaj kompanie, Jan Koum në...

E plotësuar: Google në bisedime për blerjen e aplikacionit WhatsApp

E plotësuar: (13:38 - 09 Prill 2013) Dje kemi dëgjuar fjalë se Google është në bisedime për blerjen aplikacionit për mesazhe WhatsApp, dhe është thënë që marrëveshja...