Windows 10
Fillimi Etiketat Windows 10

Etiketa: Windows 10

Si të shkarkojmë Përditësimin e Krijuesve të Windows 10-ës

Nëse përditësimi është i disponueshëm, ky program do të ju drejtojë në hapat në vijim. Sipas Microsoft ky opsion është për përdoruesit e avancuar. Metoda...

Shitjet e Xbox One kanë arritur numrin 18 milionë

Kompania Microsoft ka vendos t'i mbaj të fshehura detajet e shitjeve të saj për konsolën Xbox One, edhe pse sipas Mary Jo Foley nga...

Microsoft shton opsionin slow-motion për disa smartphone Lumia

Microsoft ka përditësuar aplikacionin e tyre të kamerës për Windows 10 duke shtuar kështu mundësinë për incizimin e videove të ngadalshme (slow-motion), në disa smartphone Lumia të caktuar....

Kangaroo PC, kompjuteri portable Windows 10

Edhe pse një PC-on-a-stick mund të duket i favorshëm, zakonisht ky lloj kompjuteri është shumë i limituar: ka vetëm një portë, dhe duhet ta...

Lumia 640, smartphone i parë që do të marrë Windows 10

Smartphone-i i rangut të mesëm Lumia 640 mund të jetë smartphone-i e parë që do të marrë sistemin e ri operativ Windows 10, me përditësimin...

Dy përditësime të ardhshme të Windows 10 janë koduar si “Redstone”

Portali Neowin këtë javë ka njoftuar se Microsoft është duke planifikuar lëshimin e dy përditësimeve të mëdha për sistemin e tyre të ardhshëm Windows 10. Këto...

Windows Hello dhe Windows Passport do të zëvendësojnë fjalëkalimet

Sistemi i ri operativ i Microsoft Windows 10 do të jetë sistemi i parë operativ Windows dhe platforma e parë që do të eliminojë...

Windows 10, merr më pak hapësirë në kompjuter

Nuk është diçka e pazakontë nëse sistemi operativ e merr një hapësirë të madhe të diskut në kompjuter, duke e ditë se sistemi operativ konsiderohet si...

Ja se çfarë solli Microsoft në ngjarjen Microsoft Windows 10

Siç pritej, në ngjarën “Microsoft Windows 10” është prezantuar sistemi i ri operativ Windows 10, i cili nga java e ardhshme do të jetë...

Windows 10 shfaqet me integrimin e Cortana-s dhe aplikacionin e ri...

Një tjetër paraqitje e Windows 10 është shfaqur duke zbuluar kështu një numër karakteristikash të reja, ku gjithashtu thuhet se për këto karakteristika Microsoft po planifikon...

Microsoft në janar do të prezantoj karakteristikat e reja të Windows...

Sipas disa burimeve ende të pa konfirmuara Microsoft pritet të mbajë një ngjarje në muajin janar ku do të prezantoj karakteristikat e reja të Windows 10,...

E konfirmuar: Windows 10 do të vijë në të gjitha pajisjet...

Microsoft Lumia në llogarinë e tyre të Twitter-it ka konfirmuar se të gjitha pajisjet e tanishme me Windows Phone 8, duke përfshirë edhe Nokia...