Windows 8
Fillimi Etiketat Windows 8

Etiketa: Windows 8

Laptopi Folio 1020 i HP ngjan me një MacBook Air

Edhe pse HP po mburret për përmasat e këtij laptopi, kjo nuk do të thotë që HP po konkuron drejtëpërdrejtë me Apple. Kompania tha...

Kina ndalon përdorimin e Windows 8 në kompjuter të qeverisë

Kur vjen puna për të mbrojtur privatësinë dhe popujt e tyre në ndikim nga bota e jashtme, Kina është shumë e rreptë. Na ka...

Nga sot në dispozicion për shkarkim përditësimi Windows 8.1

Microsoft zyrtarisht sot ka lëshuar përditësimin e tyre të parë me plotë ndryshime për Windows 8, të koduar si Windows 8.1. Softueri është në...

Shfaqet çmimi dhe të dhënat zyrtare për versionin Windows 8.1

Vetëm disa muaj pas prezantimit, Microsoft tani nxjerr të dhëna zyrtare për çmimin dhe pakon për versionin Windows 8.1 Versioni i ri i sistemit...

Windows 8.1, data zyrtare e lansimit 17 Tetor

Pas shumë spekulimeve se kur do të filloj Microsoft me përditësimin e ri Windows, ata kanë konfirmuar sot se data e lansimit e Windows...

Shfaqen pamjet, butoni Start kthehet tek Windows 8.1

Kemi dëgjuar thashetheme muajt e kaluar se butoni Start mund të kthehet prapë në versionin e përfolur Windows 8.1 gjatë kësaj verë, the tani...

Tableti Ekoore Python S3 operon me Android, Windows 8 dhe Linux

Nëse ndonjëherë keni kërkuar një pajisje që operon më sisteme të shumta operative, atëherë tableti i ri hibrid Ekoore Python S3 i prodhuar nga...

Microsoft arrin shitjen e 100 milionë licensave për Windows 8

Microsoft ka raportuar se ka shitur më shumë se 100 milionë licenca të saj për sistemin e ri operativ Windows 8. U janë dashur...

Se shpejti, Laptop me platformën Android

Laptop-at me platformën Android do të vijnë shumë shpejt, dhe me shumë gjasë do ti zbresin çmimet e laptop-ve të tanishëm. Ky është një...

Sistemit operativ Windows 8, i kthehet butoni Start

Sipas disa thashethemeve flitet se Microsoft do ta kthej përsëri butonin Start tek sistemi operativ Windows 8, në përditësimin e ardhshëm Windows 8.1 që pritet...

Windows 8 dhe Windows Phone 8 do të bashkohen në Windows...

Sipas një raporti të ri, Microsoft është duke punuar që të bashkojë sistemin operativ Windows dhe Windows Phone, nën një produkt të ri të...

Tableti i ri LuvPad WN1100 11.6 inç me Windows 8

Një tabletë të ri me Windows 8 është lansuar ketë javë nga kompania japonze Mouse Computer në formën LuvPad WN1100, i cili është i pajisur me...