Windows Phone 8.1
Fillimi Etiketat Windows Phone 8.1

Etiketa: Windows Phone 8.1

Lansohet smartphone-i i parë Microsoft Lumia

Ashtu edhe siç ishte paralajmëruar, Microsoft të martën ka njoftuar për smartphone-in e parë me Windows Phone që tanimë nuk posedon emrin e Nokia-s, ai quhet...

Microsoft kompleton përditësimin e Windows Phone 8.1 për modelet e reja...

Microsoft ka arritur një moment historik me sistemin e operativ mobil të Windows Phone 8.1. Në një cicërimë postuar të mërkurën nga Joe Belfiore,...

LG do të prodhojë përsëri Windows Phone

LG krijoi në vitin 2010 një pajisje për të lansuar Windows Phone 7, por kompania nuk prodhoi më asnjë telefon tjetër me Windows Phone...

Cortana vs Siri vs Google Now [Video]

Microsoft sot më herët ka lëshuar versionin Windows Phone 8.1 Developer Preview (për zhvilluesit), ky është versioni i parë i Windows Phone-it që vjen...

Ja se si duket dhe si funksionon Windows Phone 8.1

Pasi që dje është zyrtarizuar sistemi i ri operativ nga Microsoft Windows Phone 8.1, tani më është shfaqur edhe video zyrtare në të cilën...

Zyrtarizohet Windows Phone 8.1

Kompania gjigante Microsoft, prezantoi sistemin e ri të përditësuar Windows Phone 8.1 i cili sjell në vete shumë risi. Platforma e re Windows Phone 8.1...

Javën e ardhshme, Nokia prezanton dy smartphone të ri

Microsoft pritet të lansoj versionin Windows Phone 8.1 në konferencën e tyre vjetore BUILD e cila fillon javën e ardhshme, kurse tani edhe Nokia...

Kjo është Cortana, përgjigjja e Microsoft-it për Apple Siri dhe Google...

Versioni i ardhshëm i Windows Phone-it po përgatitet të jetë evolucioni më i madh i këtij sistemit operativ mobil nga Microsoft. Tanimë dihet se...

Microsoft me nëntë partnerë të rinj, si dhe shumë risi për...

Gjatë Kongresin Botëror për pajisje Mobile që po mbahet në Barcelonë kompania Microsoft ka njoftuar se ka krijuar partneritet me 9 kompani të reja,...

A është duke testuar Microsoft versionin 8.1 të Windows Phone ?

Një zhvillues softuerësh nga Kina me emrin Tom Myles ka gjetur diçka interesant në smartphone-in e tij. Përderisa ka qenë duke instaluar një aplikacion...