Windows Phone
Fillimi Etiketat Windows Phone

Etiketa: Windows Phone

Lenovo dhe Xiaomi në procesë smartphone-t me Windows Phone

Microsoft ka njoftuar për dy partnerë të ri të Windows Phone-it, Lenovo dhe Xiaomi janë dy kompanitë që gjatë këtij viti pritet të lansojnë...

Aplikacioni Dropbox shumë shpejt për pajisjet Windows Phone

Të dyja edhe Microsoft edhe Dropbox kanë njoftuar për partneritetin e përbashkët që ka të bëjë me integrimin Office-it, si dhe ruajtjen e të dhënave...

Emri Microsoft Lumia do të zëvendësojë markën Nokia

Microsoft ka vendosur zyrtarisht të heq markën Nokia, duke e ndryshuar atë me emrin Microsoft Lumia. Ky veprim është pritur që një kohë, që...

Aplikacioni Flipboard edhe në Windows Phone

Aplikacioni Flipboard është një aplikacion shumë i njohur në platformat Apple iOS dhe Google Android, kurse tani kompania ka filluar me lansimin e aplikacionit të...

Windows Phone me aplikacionin zyrtar për menaxhimin e dokumenteve

Disa javë më parë, Joe Belfiore nga Microsoft kishte mbajtur një fjalim në Reddit me temën “më pyesni mua për çdo gjë” me ç’...

LG do të prodhojë përsëri Windows Phone

LG krijoi në vitin 2010 një pajisje për të lansuar Windows Phone 7, por kompania nuk prodhoi më asnjë telefon tjetër me Windows Phone...

Apple punëson krijuesin e kamerës PureView të Nokia Lumia

Apple ka marr në punë një figurë të rëndësishme nga skuadra që krijon kamerat për smartphone-t Nokia. Shefi i kësaj skuadre Ari Partinen, i...

Më në fund është lansuar aplikacioni Remote Desktop për Windows Phone

Microsoft, ka një kohë që ka zhvilluar dhe lansuar aplikacionin që ju mundëson të kyçeni në kompjuterin tuaj nga Windows për pajisjet mobile iOS...

WhatsApp do të ketë opsion të ri për telefonata?

Këtë javë është raportuar se WhatsApp, kompania e blerë së fundmi nga Facebook për 16 miliardë dollarë, është duke punuar për të shtuar opsionin...

Kjo është Cortana, përgjigjja e Microsoft-it për Apple Siri dhe Google...

Versioni i ardhshëm i Windows Phone-it po përgatitet të jetë evolucioni më i madh i këtij sistemit operativ mobil nga Microsoft. Tanimë dihet se...

Microsoft me nëntë partnerë të rinj, si dhe shumë risi për...

Gjatë Kongresin Botëror për pajisje Mobile që po mbahet në Barcelonë kompania Microsoft ka njoftuar se ka krijuar partneritet me 9 kompani të reja,...

Vine për Windows Phone nga sot në dispozicion për shkarkim

Më herë kemi raportuar se Vine është duke zhvilluar aplikacionin e tyre për platformën Windows Phone, dhe ja sot ata kanë lansuar atë për pajisjet...