Windows RT
Fillimi Etiketat Windows RT

Etiketa: Windows RT

Nokia prezanton tabletin e tyre të parë Lumia 2520

Nëse me herët nuk keni dëgjuar thashetheme në lidhje me tabletin e parë nga Nokia, ata tani ketë pajisje e kanë zyrtarizuar dhe është...

Video Praktike: Microsoft Surface

Tableti Microsoft Surface ka bërë debutimin i tij në Tetor të vitit 2012. Video dhe fotot që kemi paraqitur më poshtë janë pikërishtë për...

Microsoft shfaq një video ilustrim për Windows 8.1

Microsoft ka shfaqur disa detaje të reja rreth përditësimit të Windows-it të tyre Windows 8.1, kompania ka lëshuar edhe një video që tregon disa...

Nokia me tabletë të ri për muajin Shkurt

Nokia është duke zhvilluar një tabletë të ri me Windows RT që pritet të zbulohet në Mobile World Congress që mbahet në Barcelonë në...

Microsoft u dërgon ftesë mediave për Windows 8

Microsoft disa muaj më herët ka deklaruar se nga data 26 Tetor do të nxjerr në treg zyrtarisht sistemin operativ Windows 8. Tani më kjo është bërë...

Microsoft shpërblen punëtorët me pajisje të veta

Microsoft është me plot bujari. Ashtu siç ka vepruar edhe në vitin 2010, udhëheqësi i kompanisë së Microsoft-it Steve Ballmer në ngjarjen vjetore të...