Windows
Fillimi Etiketat Windows

Etiketa: Windows

Logitech lanson tastierën “Keys-to-Go” për Android dhe Windows

Logitech ka lansuar një tastierë të re posaçërisht për përdoruesit e pajisjeve Android dhe Windows, të quajtur Keys-to-Go. Tastiera duket shumë e shumë e njëjtë...

Windows Hello dhe Windows Passport do të zëvendësojnë fjalëkalimet

Sistemi i ri operativ i Microsoft Windows 10 do të jetë sistemi i parë operativ Windows dhe platforma e parë që do të eliminojë...

Google lanson aplikacionin Hangouts për sistemet Chrome dhe Windows

Google ka lansuar aplikacionin Hangouts për sistemet operative Chrome dhe Windows. Aplikacioni i ri nënkupton se nuk keni nevojë të hapni shfletuesin për të...

Versioni i ardhshëm i Windows-it, është Windows 10

Harroni të gjitha ato që keni dëgjuar për Windows 9, i cili tanimë nuk do të jetë versioni i ardhshëm i sistemit operativ Microsoft...

Lansohet version i ri i shfletuesit Opera për sistemet Windows dhe...

Opera ka njoftuar sot për lançimin e versionit të fundit të shfletuesit të tyre Opera 21 i cili nga tani është në dispozicion për...

Kjo është Cortana, përgjigjja e Microsoft-it për Apple Siri dhe Google...

Versioni i ardhshëm i Windows Phone-it po përgatitet të jetë evolucioni më i madh i këtij sistemit operativ mobil nga Microsoft. Tanimë dihet se...

Lansohet aplikacioni përfekt “Microsoft Remote Desktop” për iOS dhe Android

Microsoft ka lansuar aplikacionin e ri "Microsoft Remote Desktop" për platformën Apple iOS dhe Google Android, aplikacion ky që ju mundëson tu qaseni kompjuterit...

Nga sot në dispozicion për shkarkim përditësimi Windows 8.1

Microsoft zyrtarisht sot ka lëshuar përditësimin e tyre të parë me plotë ndryshime për Windows 8, të koduar si Windows 8.1. Softueri është në...

Windows 8.1 në dispozicion për para-porosi

Nëse dëshironi të kaloni nga sistemi operativ Windows 7 apo nga ndonjë me i vjetër  në një version më të ri atëherë ju njoftojmë...

Shfaqet çmimi dhe të dhënat zyrtare për versionin Windows 8.1

Vetëm disa muaj pas prezantimit, Microsoft tani nxjerr të dhëna zyrtare për çmimin dhe pakon për versionin Windows 8.1 Versioni i ri i sistemit...

Windows 8.1, data zyrtare e lansimit 17 Tetor

Pas shumë spekulimeve se kur do të filloj Microsoft me përditësimin e ri Windows, ata kanë konfirmuar sot se data e lansimit e Windows...

Microsoft shfaq një video ilustrim për Windows 8.1

Microsoft ka shfaqur disa detaje të reja rreth përditësimit të Windows-it të tyre Windows 8.1, kompania ka lëshuar edhe një video që tregon disa...