Windows
Fillimi Etiketat Windows

Etiketa: Windows

Shfaqen pamjet, butoni Start kthehet tek Windows 8.1

Kemi dëgjuar thashetheme muajt e kaluar se butoni Start mund të kthehet prapë në versionin e përfolur Windows 8.1 gjatë kësaj verë, the tani...

Lansohet zyrtarisht Nokia Lumia 925

Nokia ka lansuar sot zyrtarisht smartphone-in e ri me Windows Phone 8, Nokia Lumia 925 dhe tani kemi disa detaje dhe një video për...

39% e të gjithë PC-ve ende me Windows XP

Saktësisht një vit me herët Microsoft kishte deklaruar se do të përfundoj mbështetjen për sistemin operativ Windows XP, kurse tani u ka bërë thirrje...

Windows Blue mund të lansohet gjatë kësaj vere si Windows 8.1

Versioni i ardhshëm i sistemit operativ Windows nuk do të quhet Windows 9, siç ishte raportuar më herët. Sipas ZDNet, sistemit operativ, i cili...

Si ta bëjmë “Windows 8” të duket sikur “Windows 7”

Me siguri që Windows 8 është një sistem operativ shumë i mirë, jo vetëm sepse është i ri, por edhe për shkak të përformancës...

Windows Store arrin 50.000 aplikacione

Microsoft këto ditë ka kaluar shifrën 50.000 të aplikacioneve të saj në Windows Store. Sipas MetroStore Scanner, nga dita e sotshme në dispozicion janë...

Microsoft: Licencat për Office 2013 mund të transferohen

Shumë përdorues të aplikacioneve të Office-it nuk e kishin mirëpritur vendimin e me hershëm nga Microsoft për të lidhur licencën e pakos Office 2013...

BE-ja dënon kompaninë Microsoft me 561 milion €

Kompania Microsoft është dënuar me 561 milion € gjobë nga rregullatorët e Bashkimit Evropian, pasi që nuk ju ka përmbajtur premtimit te saj për...

Acer në plan të rris prodhimin në 10 milion pajisje në...

Acer ka plane të mëdha për vitin 2013, sidomos kur kompania Taivanese ka lëvizur përpara në fushën e tabletëve, ata synojnë të rrisin prodhimin...

Në dispozicion Internet Explorer 10 për Windows 7

Me kënaqësi ju njoftojmë së kompania Microsoft ka lansuar sot versionin final të shfletuesit Internet Explorer 10 për Windows 7. Internet Explorer 10 i ri...

Versioni i ri Firefox 19 në dispozicion një ditë para lansimit

Nëse nuk ju pritet për të marrë versionin e ri të shfletuesit Firefox 19 deri nga lansimi i tij që bëhet nesër, mund ta...

Windows 8 Pro do të kushtojnë 200 $ nga muaji Shkurt

Në muajin korrik, lajmet ishin së çmimi për të përmirësuar (upgrade) Windows XP, Windows Vista, ose Windows 7 në sistemin e ri operativ Windows 8 Pro...