Windows
Fillimi Etiketat Windows

Etiketa: Windows

Skype, thirrje falas duke përdorur Click To Call

Gjërat më të mira në jetë janë falas. Pra, Skype ka njoftuar sot për një përditësim të mrekullueshëm, dhe ai është funksioni Click to...

Përditësimi Skype 6.1 për Windows integrohet në Outlook

Përdoruesit e aplikacionit Microsoft Outlook të cilët dëshirojnë të bëjnë thirrje me Skype direkt nga kontaktet e Outlook-ut, dhe me kënaqësi ju njoftojmë se...

Skuadra Windows Phone 8

Na kanë mbetur edhe një muaj e gjysëm deri në lançimin e Windows 8 dhe pajisjeve të bazuara në të. Është koha që të...

Mbroni fëmijët tuaj nga Interneti!

Interneti është një medium i lirë dhe pa cenzurë, për këtë arsye është i pasigurt për fëmijët. Të jesh prind në epoken digjitale është...

Surface RT për vetëm 200 Dollarë!

Nëse është për t’iu besuar burimeve të Engadge-it, Microsoft është duke u përgatitur për të lansuar tabletin e tij Surface RT me një çmim...

Është publikuar Logo për Windows Phone 8

Microsoft ka zbuluar logon e saj për versionin e ri të ardhshëm për Windows Phone. Sic po shihet Microsoft është duke përdorur logot e stilit...

Steve Wozniak adhuron produktet e reja të Microsoft-it

Bashkëthemeluesi i Apple Steve Wozniak definitivisht është  njeri i çuditshëm dhe nuk ka frikë që të lavdëroj kompanitë dhe produktet e tjera qe janë...

Windows RT tablet nga Samsung në Tetor

Loja Windows 8 po bëhet gjithnjë e më interesante. Tashmë edhe një lojtar i madh pritet të lansoj tablet të bazuar në Windows RT...

Windows 8 nga fundi i tetorit, thotë Microsoft

Zëvendës presidenti i Windows-it Tami Reller ne një konferencë te mbajtur dje në Toronto(Kanada) përfundimisht ka konfirmuar se Windows 8 është në rrugën e...

Windows Phone 8 dhe aplikacionet në SD kartë

Kohëve të fundit kemi pasur shumë lajme për Windows Phone 8. Një numër i madh i përmirësimeve janë duke u bërë në platformë, mirëpo, për...

Sistemet operative për Smartphone, Android 4.0 vs iOS 6.0 vs Windows...

Beteja më e furishme në softuer është duke u zhvilluar në sistemet operative për smartphone. Platformat kryesore në këtë arenë janë Android, iOS dhe...

Sistemi operativ Windows Phone 8

Microsoft, dy ditë pasi e prezentoi Tabletin e tyre tani kanë njoftuar në një prezentim zyrtarisht për versionin e fundit të sistemit operativ për...