Windows 8
Fillimi Etiketat Windows 8

Etiketa: Windows 8

Tableta misterioze nga HP shfaqet në reklamë të kompanisë

Tableta e paralajmëruar nga HP është shfaqur në reklamën e fundit të kompanisë. Pajisja e mbështjellur me argjend, një shirit te zi plastike në pjesën...

Windows 8 sjell përmirsime masive në grafikë

Në një postim në blogun e Windows 8, Rob Copeland, menaxher i ekipit të Grafikës, flet rreth dëshirës së ekipit të Windows për të...

Windows RT tablet nga Samsung në Tetor

Loja Windows 8 po bëhet gjithnjë e më interesante. Tashmë edhe një lojtar i madh pritet të lansoj tablet të bazuar në Windows RT...

Windows 8 nga fundi i tetorit, thotë Microsoft

Zëvendës presidenti i Windows-it Tami Reller ne një konferencë te mbajtur dje në Toronto(Kanada) përfundimisht ka konfirmuar se Windows 8 është në rrugën e...

Windows 8 Release Preview në dizpozicion për ju

Sistemi më i ri operativ nga Microsoft-i tani është gati për shkarkim. Vizitoni sajtin Windows 8 dhe mësoni se si bëhet upgrade nga Windows7 apo edhe nga...

Si do të duket Microsoft Windows 8 OS?

Microsoft ka filluar te publikoj pamjen e sistemit të ardhshëm operativ Windows 8, Kompania ka thënë se dhjetëra mijëra përmirësime janë bërë. Konsumatorët tani mund...