Xbox One
Fillimi Etiketat Xbox One

Etiketa: Xbox One

Shitjet e Xbox One kanë arritur numrin 18 milionë

Kompania Microsoft ka vendos t'i mbaj të fshehura detajet e shitjeve të saj për konsolën Xbox One, edhe pse sipas Mary Jo Foley nga...

Sony PlayStation 4 i bën një vit

Nëntor 2013 ishte muaji kur fansat e lojërave në mbarë botën ishin duke pritur me padurim lansimin e Sony PlayStation 4 dhe Microsoft Xbox One....

Përditësimi i ri për Xbox One ofron shumë benificione të reja

Përditësimi  tjetër i madh për Microsoft Xbox One pritet të ndodh në muajin Gusht me ç’ rast përdoruesit do të përfitojnë shumë benificione. Një...

Halo 5: Guardians do të jetë loja e re e serisë...

Halo 5: Guardians është emri i lojës së re nga seria Halo dhe pritet të lansohet ekskluzivisht për Xbox One në vitin 2015 në...

Në Mbretërinë e Bashkuar, shitjet e PS4 tejkalojnë shitjet e Xbox...

Sipas një raporti të fundit nga MCV, në Mbretërinë e Bashkuar, shitjet e Sony PlayStation 4 janë në avantazh ndaj shitjeve të Xbox One....

Microsoft shet më shumë se një milionë Xbox One brenda 24...

Microsoft ka lëshuar një deklaratë për shtyp me disa statistika interesante për shitjet e konsolës Xbox One për 24 orët e para. Në mes të...

Aplikacionet e Windows 8 do të funksionojnë edhe në Xbox One

Ndoshta keni vënë re kohëve të fundit se si Microsoft po punon shumë që ti bashkoj të gjitha platformat e saja në një, dhe pjesa...

Riemërohet dyqani online Microsoft Xbox Live Marketplace

Sot Microsoft ka njoftuar se ka riemëruar dyqanin e tyre online për lojëra Xbox Live Marketplace në Xbox Games Store, kjo si parapërgatitje e...

Lista e lojërave Xbox One nga Microsoft

Microsoft nuk ka njoftuar ende se kur do të jetë në dispozicion Xbox One, por ata sot kanë publikuar një listë të lojërave të...

Shfaqet zyrtarisht Microsoft Xbox One

Pas shumë muajsh spekulime dhe thashetheme, Xbox One më në fund është prezantuar nga Microsoft, nga selia e tyre në Redmond të Washington-it, e...