Xbox
Fillimi Etiketat Xbox

Etiketa: Xbox

Xbox One me mundësinë e re për dhurimin e lojrave

Microsoft është duke planifikuar që të shtoj opsionin e dhurimit të lojrave tek përdoruesit e Xbox One. Me këtë opsion ti mund të blesh...

Cortana në Xbox One: Këto janë komandat më të mira me...

Nëse ende nuk e keni përdorur Coratanan në Xbox One, Microsift do të dëshironte që ta provoni. Si pjesë e Xbox One creators update, asistuesi...

Windows 10 shfaqet me integrimin e Cortana-s dhe aplikacionin e ri...

Një tjetër paraqitje e Windows 10 është shfaqur duke zbuluar kështu një numër karakteristikash të reja, ku gjithashtu thuhet se për këto karakteristika Microsoft po planifikon...

Xbox tani me lider të ri, Phil Spencer

Phil Spencer nga tani udhëheqës i Xbox-it. Ky është titulli i tij i ri. Çfarë do të thotë "Udhëheqës i Xbox-it", për punën e tij? Ai...

Microsoft shet më shumë se një milionë Xbox One brenda 24...

Microsoft ka lëshuar një deklaratë për shtyp me disa statistika interesante për shitjet e konsolës Xbox One për 24 orët e para. Në mes të...

Riemërohet dyqani online Microsoft Xbox Live Marketplace

Sot Microsoft ka njoftuar se ka riemëruar dyqanin e tyre online për lojëra Xbox Live Marketplace në Xbox Games Store, kjo si parapërgatitje e...

Lista e lojërave Xbox One nga Microsoft

Microsoft nuk ka njoftuar ende se kur do të jetë në dispozicion Xbox One, por ata sot kanë publikuar një listë të lojërave të...

Microsoft shuan shërbimin Zune Marketplace

Nëse nuk keni dëgjuar, Zune është në rrugën e shuarjes. Microsoft ka vendosur për të kaluar të gjitha në Xbox dhe pritet të heq...

Shfaqet zyrtarisht Microsoft Xbox One

Pas shumë muajsh spekulime dhe thashetheme, Xbox One më në fund është prezantuar nga Microsoft, nga selia e tyre në Redmond të Washington-it, e...

E plotësuar: Xbox i ardhshëm do të prezantohet nesër

E plotësuar (18:00): Microsoft për pak çaste do të filloj konferencën e paralajmruar për shtyp (më saktë në ora 19:00), ku pritet të prezantoj...

Microsoft në plan të ridizajnoj logot për Bing, Skype, Yammer dhe...

Microsoft kanë zbuluar planet e saj për rinovimin e shërbimeve Bing, Skype, Yammer dhe Xbox gjatë një ngjarje ditore për dizajner “Design Day 2013”...

Zyrtare: Xbox i ardhshëm vjen me 21 Maj

Sipas thashethemeve të më hershme, që tani dalin të jenë të vërteta, Microsoft sot ka dërguar ftesë për një konferencë që pritet të mbahet në selinë...