Xiaomi
Fillimi Etiketat Xiaomi

Etiketa: Xiaomi

Xiaomi lanson MI VR Play 2

Sot Xiaomi ka zbuluar pajisjen e tyre të re VR. Thirret MI VR Play 2 dhe është pasardhësi i Mi VR Play, që është...

Xiaomi konfirmon një ngjarje me 27 Korrik – prezantohet Mi Note...

Xiaomi ka konfirmuar zyrtarisht planet e saj për një ngjarje të madhe që mbahet më 27 Korrik, pas thashethemeve se një produkt i ri do...

Lansohet Xiaomi Mi Max, posedon ekranin 6.44-inç

iPhone 6S Plus me ekran 5.5-inç po kritikohet nga shumë përdorues se është tepër i madh për përdorim me një dorë. Duhet të pranojmë se...

Është lansuar zyrtarisht Xiaomi Mi 5, vjen më çmim të lirë

Pas shumë para-reklamave që disa muaj që i ka bërë Xiaomi për smartphone-in e tyre të ardhshëm Mi 5, sot në ngjarjen MWC 2016 kompania...

Mi Store hapet për Amerikë dhe Evropë me pajisje të limituara

Në fillim të këtij viti, kompania Xiaomi kishte njoftuar për planet e saj në lidhje me shitjen e disa produkteve të saja në Amerikë...

Xiaomi lanson disa produkte të reja

Kompania Xiaomi ka festuar ditëlindjen e saj të pestë këtë javë, duke lansuar jo vetëm një por disa produkte të reja. Smartphone i ri i...

Lenovo dhe Xiaomi në procesë smartphone-t me Windows Phone

Microsoft ka njoftuar për dy partnerë të ri të Windows Phone-it, Lenovo dhe Xiaomi janë dy kompanitë që gjatë këtij viti pritet të lansojnë...

Zyrtare: Prezantohet Xiaomi Mi Note

Xiaomi ka prezantuar smartphone-in e ri Xiaomi Mi Note, një pajisje me specifika harduerike mbresëlënëse. Xiaomi Mi Note vjen me ekranin e plotë HD 5...

Xiaomi renditet prodhuesi i tretë më i madh në botë për...

Sipas një raporti të ri nga Strategy Analytics, Xiaomi tani është prodhuesi i tretë më i madh në botë i smartphone-ve pas Samsung-ut dhe...

Xiaomi shet 50,000 njësi MiPad për më pak se katër minuta

Kjo kompani ka hyrë në treg që katër vjet, megjithatë është shfaqur si një nga prodhuesit më të fortë të smartphone-ve në Kinë. Në...

Xiaomi me smartphone të ri dhe çmime marramendëse

Vitin e kaluar, prodhuesi kinez Xiaomi tërhoqi vëmendjen e shume njerëzve nëpër botë duke lansuar ne treg telefona të mençur me procesorë katër-bërthamorë me...

Zv.Presidenti i Android Hugo Barra kalon në Xiaomi

Duket sikur publikimi i tabletit Nexus 7 ka qenë hera e fundit kur zëvendës presidenti i divizionit te Android ne Google, Hugo Barra është...