SHPËRNDAJE

Nëse keni kërkuar një laptop me grafikë të fuqishme që nuk është ultrabook, Toshiba ka njoftuar sot për modelin e ri Qosmio X875. Është një laptop 17.3 inç me ekran opsional 3D-ready dhe kartelë grafike diskrete që ju mundëson vërtet të lundroni me lojërat më të reja.

X875 ka një ekran TruBrite (ekran elektronik me sipërfaqe dhe shkëlqim të lartë), por mundsia me ekran 3D option do të kushtojë pak më shumë. Modeli 3D do të vijë NVIDIA’s 3D Vision 2 Kit më Lightboost, mirëpo pjesa tjetër e harduerit është e njëjtë. Posedon gjeneratën e tretë të procesorit Intel Core i7 deri në 32GB RAM DDR3. Opsionet e hapësirës se brendshme (storage) janë deri në 2TB. X875 do të shfaqet më NVIDIA GeForce GTX 670M GPU më 3GB VRAM GDDR5. Harman Kardon Quad Speakers me teknologjinë Slipstream port, 2 USB porte 3.0, 2 USB porte 2.0, një webcam 3D stereo, trupin nga diamanti alumin i shkruar, HDMI, Gigabit Ethernet dhe një slot për memorie kartë.

Vjen me çmim duke filluar në 1,479 $  dhe do të jenë në dispozicion nga 3 shkurt 2013. |ameble| [divider top=”0″]

SHPËRNDAJE