SHPËRNDAJE

Sony në ngjarjen e djeshme të cilën e kemi dhënë drejtpërdrejt duket se nuk ka lënë asnjë sekret pa përmendur në lidhje me smartphone-in e tyre të fundit, Xperia Z1 i cili u prezantua në IFA 2013 në Berlin të Gjermanisë.

Siç është raportuar edhe më parë, ky smartphone shfaqet me ekran 5 inç 1080p, procesorin 4-bërthamor Snapdragon 2.2Ghz, hapësira e brendshme për të dhëna 16GB, 2GB RAM, kamera 20.7 megapikselë, është rezistent ndaj ujit dhe pluhurit si dhe posedon platformën Android 4.2 Jelly Bean. Xperia Z1 do të filloj me shitjen këtë muaj.

SHPËRNDAJE